Kup UEFA: Milan i Valencija startali pobjedama

Davor Sajko • utorak, 19.02.2002.

Slika 1 od 1.

Nakon zimske stanke ovog je utorka nastavljen Kup UEFA. Na rasporedu su bile dvije od ukupno osam utakmica. Nizozimska Roda na svom je terenu poražena od Milana s minimalnih 1:0, a jedini pogodak za crveno-crne postigao je José Mari Romer u 29. minuti susreta. U drugom susretu je Valencija bila bolja od švicarske Servette s 3:0. Već je u trećoj minuti susreta Valencija povela s 1:0 nakon austogola Hiltona, da bi pobjedu potvrdila u prvom dijelu nastavka s dva pogotka. Ovom pobjedom Valencija je napravila ogroman korak ka plasmanu u sljedeće kolo Kupa UEFA.

U četvrtak su na rasporedu preostalih šest susreta osmine finala Kupa UEFA. Bez obzira na pomalo ratnu situaciju u Izraelau, Parma će ipak svoj susret protiv Hapoela odigrati u Tel-Avivu. Preostali parovi su: PSV Eindhoven - Leeds, Lyon - Slov. Liberec, Rangers - Feyenoord, Lille - Borussia (D), Inter - AEK.