Španjolska: Favoriti sigurni, Leko postigao pogodak na Neu Campu

Marko Breljak • nedjelja, 03.03.2002.

Slika 1 od 1.

Ovog vikenda na Iberijskom poluotoku odigrano je 18. kolo, a u njemu su svi favoriti bili uvjerljivi tako da na samom vrhu ljestvici nije bilo bitnijih pomaka. Derbi susret odigran je u Vigu, a u njemu je Celta poražena od Reala, čime su zaostatak za Realom povećali na 8 bodova i vjerojatno otpali iz utrke za prvaka.

Celta je u susretu sa Realom igrala bez Valerija Karpina, dok je Del Bosque iz početnog sastava izostavio Figa, Hierra i Casilassa, vjerojatno zbog nadolazećeg kup-spektakla, finala u srijedu sa Deportivom. Prema običaju Celta je igrala lijepo za oko, no neučinkovito. Promašili su cijeli niz prigoda, a to je kaznio Raul, nakon centrašuta Zidanea, glavom u 82. minuti preudivši pobjednika. Mnogo prigovora imali su domaćini i na suce, jer je Zidane u 60. minuti u kaznenom prostoru opasno “nagazio” sunarodnjaka Luccina, pritom prošavši bez opomene i jedanaesterca. Realu je ovo prva gostujuća pobjeda nakon 18. prosinca, a ona je naročito važna jer su i bez nekih značajnih igrača uspjeli svladati snažnu Celtu, i zadržati priključak visoko na vrhu ljestvice.

Nakon subotnjih pobjeda Deportiva i Reala, Barcelona nije imala prava na kiks. U nedjelju je ne Neu Campu gostovala Malaga, no nisu se dobro proveli, primivši čak pet pogodaka. Već na poluvremenu bilo je 3:0 za Katalonce pa u sastav Malage u drugom poluvremenu ulazi Ivan Leko. On je lijepim pogotkom lijevicom sa ruba šesnaesterca, smanjio na 3:1, i za to zaradio pljesak gledatelja na Neu Campu. No, do kraja utakmice je Kluviert postigao još svoj drugi i treći pogodak na utakmici, za neugodnih 5:1.

Ne ljestvici i dalje vodi Valencia, koja je u ovom kolu, po tko zna koji put, slavila minimalnom pobjedom. Nju su ubilježili na gostovanju u Zaragozi, a za Real iz Zaragoze, nije nastupio naš Mate Bilić. Rufete je u 24. minuti postigao jedini gol na susretu, a gosti su dominirali cijelo vrijeme, ne dopustivši Zaragozi da kreira neku ozbiljniju prigodu.

Valencia ima 50 bodova, dok kraljevski Real ima samo jedan manje. Deportivo je na 47 bodova, a Barcelona i Betis su na 46 boda. Među kandidate za naslov još možemo ubrojiti i Athletic Bilbao sa 45 boda, dok su Celta i Alaves sa 42 boda, deset kola prije kraja, sve dalje od naslova.

Rezultati 28. kola:Celta – Real 0:1, Sevilla – Deportivo 0:1, Villarreal – Betis 1:1, Alaves – Valladolid 3:1, Athletic Bilbao – Las Palmas 3:1, Barcelona – Malaga 5:1, Osasuna – Real Sociedad 1:1, Rayo Vallecano – Mallorca 0:2, Zaragoza – Valencia 0:1, Tenerife – Espanyol 1:1.