Kup UEFA: Hapoel misli ozbiljno

Davor Sajko • četvrtak, 14.03.2002.

Najveće iznenađenje ovogodišnjeg izdanja Kupa UEFA i dalje ne posustaje. Danas je na Cipru Hapoel TA zahvaljujući predivnom pogotku Sergeja Cleščenka došao do pobjede protiv Milana.

Nakon iznenađujućeg pogotka je Talijanima trebalo čak dvadeset minuta da izrade suvislu akciju, međutim i do kraja susreta untaoč velikom broju prilika ostalo je velikih 1:0 za Hapoel.

U nizozemskom dvoboju između PSV-a i Feyenoord, završilo je miroljubivo, bez pobjednika. Iako su gosti pogotkom u posljednjoj minuti prvog dijela imali veliku prednost, PSV je preko Kežmana već u drugoj minuti nastavaka uspio poravnati. Bez obzira na neodlučen ishod Feyenoord ima veliku prednost s obzirom na gol u gostima.

Inter protiv Valencije nije uspio zadržati vodstvo, dok su u Pragu Borussia i Slovan završili susret bez pobjednika i bez pogodaka. Bilo je to prvi puta ove sezone u Kupu UEFA da Slovan sa svog stadiona odlazi bez pobjede. Dario Šimić je u dresu Intera odigrao cijeli susret, a vodeći je pogodak postigao Materazzi u 50. minuti susreta. Poravnao je Rufete 14 minuta kasnije.

Vezane vijesti

Uzvratni su susreti na rasporedu 23. ožujka.

Rezultati: Hapoel TA - Milan 1:0, PSV - Feyenoord 1:1, Inter - Valencia 1:1, Borussia - Slovan Lib. 0:0