Kup UEFA: Dvostruko slavlje Milaneza

Davor Sajko • četvrtak, 21.03.2002.

Slika 1 od 1.

U polufinale Kupa UEFA uspjela su se plasirti oba milanska kluba. AC Milan je to uspio nakon pobjede od 2:0 protiv najvećeg iznenađenja ovogodišnjeg Kupa UEFA, izraelskog Hapoela, dok je Inter "preskočio" prošlogodišnjeg osvajača, španjolsku Valenciju. Milan je već u petoj minuti susreta anulirao prednost Hapoela iz prvog susreta, da bi točku na "i" stavio Shimon Gershon pogotkom u vlastitu mrežu u prvim minuta nastavka. Nakon što su u prvom susretu na San Siru odigrali tek 1:1 protiv Valencije, u uzvratnom su susrteu u Španjolskoj došli do pobjede vrijedne polufinala. Strijelac jedinog, ali odlučujućeg pogotka za Inter bio je Nicola Ventola u drugoj minuti susreta. U 88. minuti isključen je vratar Intera Toldo, međutim to nisu iskoristili igrači Valencije unatoč sučevoj nadoknadi od čak pet minuta. Dario Šimić je u 76. minuti ušao umjesto Gulya.

Nizozemski dvoboj bio je ujedno i najnapetiji ove večeri. Uspio je gostujući PSV 15 minuta prije kraja susreta doći u vodstvo i činilo se da će to biti ujedno i kraj nadanjima Feyenoorda. Međutim, u posljednjim trenucima susreta van Hooijdonk je uspio poravnati na 1:1, da bi nakon izvođenja jedanaesteraca s(p)retniji bili domaći igrači i osigurali polufinale Kupa UEFA.

Vezane vijesti

Borussija iz Dortmunda je najlakše, bar po rezultatu, došla do polufinala. Slovan je imao aktivnih 0:0 nakon prvih 45 minuta, međutim u nastavku su Nijemci krenuli agresivnije i s četiri pogotka (Amoroso, Koller, Ricken i Everthon) ispratili Čehe iz Dortmunda.

Izvlačenje polufinalnih parova Kupa UEFA na rasporedu je sutra u Nyonu.

Rezultati: Valencia - Inter 0:1, Milan - Hapoel (TA) 2:0, Borussia (D) - Slovan (L) 4:0, Feyenoord - PSV 1:1, 1:1 pp, 6:5 jed