Zagreb - Mladost: Derbi Zagreba odnijeli favoriti

ZAGREB - MLADOST 0:3 (25:14, 24:26, 25:17)
Suci: Kaštelan, Bingula (oba iz Zagreba)

ZAGREB: Steinocher 3, Fabić 2, Mojaš, Krnić 10, Katanec, Stjepanović, Vidaković 4, Mudrovčić, Novak 7, Šerbić 3, Borovina 2
Neprisiljenih pogrešaka: 21

MLADOST: Kvesić 2, Polgar 18, Kovačević 16, Nojić, Zelić, Somek 2, Momić Sa., Vulin 5, Jureša(L), Ramadža 5, Sikirić, Momić Si.
Neprisiljenih pogrešaka: 15

U zadnji susret ovog dijela sezone gosti su ušli sa laganom izmjenom u ekipi, na mjestu ozljeđenog Sikirića (ozljeda leđa) zaigrao je mladi Somek koji se odlično snašao u ovoj ulozi i pokazao se kao vrlo uspješan server. Uz opasne servise i neprolazne blokove Mladostaši su za 15-ak minuta odnijeli prvi set u svoju korist.

U drugi set domaćini ulaze vrlo koncentrirano i napadački te u samom početku vode razlikom od 8:1, dok na drugoj strani gosti gube poene zbog nesporazuma u ekipi. Ipak, mladostaši su ponovo pokazali zašto im je mjesto na vrhu hrvatske odbojke. Čak i lošom igrom u obrni što je za sobom povuklo i ne tako blistav napad uspijevaju sustići "zagrepčane" i u napetoj završnici dobiti i drugi set.

Domaćini nažalost nisu imali dovoljno snage i koncentracije za izjednačenim nastavkom, te treći set bivaju nadigrani od gostiju u svim segmentima igre.

Među pojedincima posebno su se isticali Krnić (10) kod zagrepčana i standardni Polgar (18) i Kovačević (16) kod mladostaša.

Rezultati ostalih susreta 22. kola: Varaždin - Karlovac 3:1, Rijeka - Šibenik 3:1, Mladost KL - Industrogradnja 3:0, Osijek - Rovinj 3:1 (odigrano unaprijed 3. ožujka)

Ljestvica: Mladost 61, Osijek 52, Varaždin 50, Čakovec GEA '90 41, Rijeka 40, Karlovac 36, Zagreb 31, Mladost KL 30, Rovinj 21, Šibenik 14, Valpovka 12, Industrogradnja 4

Na kraju prvog dijela regularne sezone slijede susreti Kupa Hrvatske te doigravanja (playoff).