Liga prvaka: Arsenal otpada, Panathinaikos se pridružio Realu

Davor Tomšić • srijeda, 20.03.2002.

Slika 1 od 1.

Posljednji susreti ovog dijela natjecanja Lige prvaka prošli su, uglavnom, bez iznenađenja. Panathinaikos se remijem protiv Real Madrida istome pridružio glede prolaska u nastavak nadmetanja, dok je s druge strane Bayer Leverkusen izvrsnom partijom u Španjolskoj "preskočio" izravne konkurente - Deportivo i Arsenal.

Na stadionu Delle Alpi Juventus je neočekivano ostavrio minimalnu pobjedu iako je prije početka utakmice bilo jasno da se crno-bijeli ni pobjedom neće uplesti u sam vrh skupine. Arsenalu je pobjeda bila važna, jer bi u kaklulacijama Englezima pobjeda značila, uz povoljni rezultat druge utakmice ove skupine, ostanak u igri. "Juve" je na teren izašao s mladim snagama koje u rezultatski važnim utakmicama ne dobivaju previše prilika. "Topnici" su očekivano u svojim rukama držali konce krajnje nezanimljive igre, kako u prvom, tako i u drugom poluvremenu. Zabilježili smo i seriju promašaja Henrya, a kao kulminacija njegove loše prezentacije večeras poslužio je promašen jedanaesterac. Uslijedila je, pretpostavljate, kriza gostiju koju je uspješno iskoristio Marcelo Zalayeta tako postavivši konačnih 1:0.

Druga je utakmica skupine između domaćeg Deportiva La Corune i Bayera iz Leverkusena završila s uvjerljivih 1:3 u korist Njemaca. Gostima je, mora se priznati, ovaj dvoboj bio daleko važniji dok su se domaćini borili "samo" za plasman među prve dvije pozicije. Michael Ballack bio je strijelac za 0:1 u 34. minuti, a potvrda vodstva uslijedila je u 54. minuti. Rezultatsku premoć Bayera smanjio je Tristan u 75., a Neuville je zaslužan za konačni ishod.

U grupi C izjednačeno su igrali Panatinaikos i Real (2:2) što je domaćinu bilo i više nego dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Prag je bio poprište rezultatski najmanje važnog susreta u kojem su pobjedu zasluženo odnijeli domaćinu. Time je do ovog susreta solidni Porto pao na poslijednje mjesto ljestvice.