Liga prvaka: Završnica bez talijanskog predstavnika

Nikola Movrić • srijeda, 20.03.2002.

Slika 1 od 1.

U zadnjem kolu Lige prvaka bile su odigrane utakmice u skupinama A i B. Baš u skupini B bilo je neizvjesno tko će se uvrstiti u četvrtfinale, jer su sve četiri momčadi imale priliku za prolaz. Roma je u Liverpoolu trebala barem bod, ali nisu uspjeli. Pred prepunim stadionom Anfield, Liverpool je zasluženo slavio pogocima Litmanena u 6. minuti iz jedanaesterca te Heskeya u 63. minuti. Za Liverpool je zaigrao i Igor Bišćan, koji je u igru ušao nekoliko minuta prije kraja.

Galatasarayu je na domaćem terenu za prolaz bila potrebna pobjeda protiv Barcelone, ali Katalonci to nisu dopustili te tako pogotkom Luisa Enriqueja u 58. minuti došli do minimalne pobjede. Tako je Galatasaray nakon 28 godina na svom terenu izgubio od španjolske momčadi.

U Portu je Boavista pred oko 10 000 gledatelja bila poražena od Manchester Uniteda rezultatom 0:3. Najprije je za “crvene vragove” pogodio Laurent Blanc u 14. minuti. U 28. minuti već je bilo 0:2, a strijelac je bio Solskjaer. Dobra igra Manchestera u gostima potvrđena je u 51. minuti, a strijelac trećeg pogotka bio je David Beckham. Nakon te pobjede Manchester United došao je na prvo mjesto ispred još uvijek aktualnog prvaka Bayerna iz Munchena.

Zadnji susret ove večeri igrao se na Olimpijskom stadionu u Munchenu pred oko nešto više od dvadeset tisuća gledatelja. Bavarci su protiv francuskog predstavnika Nantesa osigurali prolaz u četvrtfinale Lige prvaka rezultatom 2:1. Naprije je poveo Nantes pogotkom Ahamade u 53. minuti, a samo pet minuta kasnije Jeremies dovodi Bavarce do izjednačenja. U 72. minuti Bayernu je bio dosuđen jedanaesterac kojeg Pizzaro nije realizirao, ali se zato iskazao dvije minute prije kraja kad je postigao odlučujući pogodak za Bayern, te su tako sva tri boda ostala u Njemačkoj. Robert Kovač, hrvatski reprezentativac, cijelu utakmicu je sjedio na klupi za rezervne igrače.