MLADOST POMPEA - OSIJEK 3:0 (25:14, 25:22, 25:23)

Suci : Medać i Rajković(oba Rijeka)
Gledatelja:100

Mladost Pompea: Barun, Zuanović, Rendić, Čeko, Ščerbakova, Mihaljević, Vicknair, Dugandžić, Poparić, Gotovac, Anzulović, Škegro
Osijek: Švedl, Mršo-Jurić, Mrkonjić, Miletić, Bareš, Jovičić, Jakovac, Pelin, Novaković, Komar, Suk

Kao što i sam rezultat govori Mladostašice su imale lagan posao u početku playoffa. Nadjačale su gošće u svim segmentima igre, pa osim, nakratko, pred kraj trećeg seta Osiječanke nisu imale prevelike šanse čak ni za jedan dobiveni set.

Uzvrat se igra u Osijeku u subotu 06.travnja 2002., a sudeći po današnjem susretu do treće odlučujuće utakmice ne bi trebalo ni doći. Ipak, Osiječanke na domaćem terenu nikad nisu bile ugodan protivnik pa je sve moguće…

Ostali rezultati: Vukovar - Kaštela DC 0:3, Azena - Rijeka KWSO 3:1, Pula IB - Split 1700 3:0

U drugom kolu playoffa ostaju četiri ekipe pobjednice susreta prvog kola, tako da će pobjednik susreta Mladost Pompea - Osijek igrati protiv pobjednika susreta Kaštela Dc - Vukovar, a pobjednik susreta Azena - Rijeka KWSO protiv pobjednika utakmice Pula IB - Split 1700. Sve do finala igra se na dvije dobivene utakmice, a za najbolju ekipu Hrvatske biti će potrebne tri pobjede.