Bundesliga: Borussia sve bliža Bayeru

Davor Sajko • nedjelja, 21.04.2002.

Slika 1 od 1.

Dva kola prije kraja Bundeslige, Bayer je svojim porazom na svom stadionu dao priliku Borussiji da se približi na tek dva boda. Werder je u BayAreni došao već u šestoj minuti do vodstva, da bi Ze Roberto sredinom prvog dijela uspio poravnati. Međutim, Ailton je Werderu osigurao tri boda, pogotkom u 61. minuti. Imao je Bayer odličnu priliku, međutim But je bio neprecizan s bijele točke. U redovima vodeće momčadi Bundeslige, Boris Živković je ušao u 80. minuti, dok su za Werderu posljednjim minutama susreta dobili Ivan Klasnić (80) i Ivica Banović (87).

Borussia nije u ovom kolu propustila priliku smanjiti prednost "apotekara", međutim pobjeda je ostvarena tek u pretposljednjoj minuti susreta i to nakon više nego dvojbenog jedanaesterca. Amoroso je bio sigurnio strijelac za Borussiju, a Kohler je svojim atraktivnim padom iznudio kazneni udarac.

Bayern i Schalke svojim su pobjedama nastavili borbu za mjesto u Ligi prvaka. Bayern je tek u drugom dijelu uspio s tri pogotka doći do pobjede protiv Herthe, a svoj udio u pobjedi Bavaraca imao je i Robert Kovač odigravši cijeli susret. Na suprotnoj strani je svoju priliku dobio još jedan hrvatski reprezentativac, Josip Šimununić, koji je također odigrao svih 90 minuta.

Borba za ostanak u elitnom društvu njemačkog nogometa i dalje je otvorena. St. Pauli je već otpisan, dok Köln uz svoje eventualne pobjede, mora računati na poraze u posljednja dva susreta za Nürnberg. Freiburg je u nešto boljoj situaciji, ali također mora uz svoje eventualne dvije pobjede, čekati na "kiks" Nürnberga.

Rezultati: Bayer - Werder 1:2, Borussia (D) - Köln 2:1, Wolfsburg - Hansa 4:0, Energie - 1860 München 1:1, Schalke - Nürnberg 2:1, Bayern - Hertha 3:0, St. Pauli - Hamburger 0:4, Borussia (M) - Stuttgart 2:2, Freiburg - Kaiserslautern 3:1