Slika 1 od 1.

Hrvati u 33. kolu

Boris Živković igrao je za Bayer svih 90 minuta u Nürnbergu.
Josip Šimunić igrao je svih 90 minuta za Herthu protiv Schalkea.
Nenad Bjelica igrao je zadnjih 8 minuta za Kaiserslautern protiv Energiea, ušavši umjesto Baslera.
Ivica Banović igrao je drugo poluvrijeme za Werder protiv St Paulija i pripomogao preokretu od 0:2 do 3:2.
Davor Šuker igrao je svih 90 minuta za 1860 München, no nije zabio ni jedan od tri pogotka "zehcigera".
Zvonimir Soldo igrao je svih 90 minuta za Stuttgart protiv "zehcigera".
Marino Biliškov igrao je svih 90 minuta za Wolfsburg protiv Bayerna i autogolom "nahranio" šampionske ambicije Bavaraca.
Tomislav Marić ušao je već u 18. minuti utakmice u Wolfsburgu, no protiv R. Kovača nije bio uspješan.
Robert Kovač igrao je svih 90 minuta za Bayern i po običaju - bio neprelazan.
Niko Kovač ušao je umjesto Elbera u 73. minuti utakmice u Wolfsburgu.

Bayer je uspio prokockati prednost, kolo prije kraja porazom u Nürnbergu prepustio je čelo ljestvice Borussiji iz Dortmunda, ali otvorio šansu i Bayernu da se i treću godinu zaredom u zadnjem kolu domogne titule. Momčad iz Leverkusena još je jednom pokazala svoje drugo, ružnije lice, i svojim navijačima koji 98 godina čekaju titulu prvaka Njemačke - dolila još soli na ranu.

Nürnberg je ogled s Bayerom značio i borbu za opstanak, pobijedili su pogotkom Nikla u 23. minuti i spasili se, a u ponor je zajedno s Kölnom i St Paulijem otišao - Freiburg. "Apotekare" su na vrhu prestigli susjedi iz Dortmunda, koji se nisu predavali ni nakon velike prednosti kluba iz Leverkusena. Borussia je uspješno savladala teško gostovanje u Hamburgu, a rezultat od 4:3 na kraju ne dočarava da je zapravo ključ pobjede svih 90 minuta bio kod momčadi s Westfahlena. Vodili su gosti i 0:2 i 1:3 i 2:4, Hamburg je uspijevao tek priprijetiti smanjivanjem vodstva.

Slika 2 od 2.

U igru za titulu vratio se i "besmrtni" Bayern, pobjedom u Wolfsburgu koju mu je osigurao Sagnol, uz nehotičnu pomoć našeg Biliškova u 33. minuti. Bavarci su tako stigli na dva boda od vodećeg Borussije, bod manje od Bayera, ali i s kreditom od dvije uzastopne godine osvajanja titula prvaka u zadnjem kolu, dapače - zadnjim minutama.

U posljednjih 90 minuta, sva tri kandidata za titulu igraju kod kuće. Borussia ima naoko lagan posao protiv Werdera, no ne zaboravimo da je momčad iz Bremena pravi "ubojica velikih", ove sezone nije ih pobijedio ni Bayern u Münchenu, ni Bayer u Leverkusenu. Bavarci dočekuju Hansu, a Bayer će pokušati pobijediti Herthu i čekati povoljan rezultat iz Dortmunda. Bit će to još jedna "horor" završnica njemačke Bundeslige...