Cibalia - Marsonia: Vinkovčani nakon "trilera" do pobjede

Hrvoje Niče • subota, 13.04.2002.

Slavonski derbi, borba za opstanak, izvrstan triler sve su ovo na jednom mjestu mogli vidjeti posjetioci stadiona Cibalije. Domaća momčad je pobjedom nad Marsonijom praktički osigurala ostanak u ligi, dok je protivničku ekipu gurnula na rub ponora Druge lige. "Joker" s klupe Cibalije bio je napadač Zoran Ratković koji je do sada malo zabijao, no ovaj pogodak se svakako jedan od najvažnijih.

Cibalia je od početka susreta bila bolja ekipa, a plod te igre bilo je i veoma rano postizanje pogotka. U 13. minuti Bartolović će odlično probio po desnoj strani i ušao u gostujući kazneni prostor paralelno s korner linijom, te dodao loptu Mariju Čuturi koji s pet metara trese Stojkićevu mrežu - 1:0. Cibalia je i dalje nastavila igrati kao da je rezultat 0:0, a plod takve veoma dobre igre bio je još jedna pogodak, ovaj put u 25. minuti bio je Mladen Križanović. Cibalia je imala nakon toga još nekoliko izglednih prilika koje na žalost domaćih navijača nije uspjela materijalizirati. Na kraju prvog poluvremena tridesetak gostujućih navijača demonstrativno napušta utakmicu, vjerojatno nezadovoljni lošom predstavom svojih ljubimaca.

U drugom dijelu domaća ekipa vidno opuštena ulazi u igru što se negativno odražava po njih na rezultat. U 49. minuti Sesar s par metara puca u Marića koji izvrsno brani, ali odbijena lopta dolazi do Bojka koji smanjuje vodstvo na 2:1. Nekoliko minuta kasnije Cibalia prijeti preko Panića, no lopta odlazi preko gola. Gosti nastoje što prije doći do izjednačenja, a u toj silnoj žustrini gostujući igrač Matić u nekoliko minuta čini prekršaje za žuti karton, stoga svoju momčad ostavlja na nemilost vinkovačkih napadača. No umjesto da Vinkovčani iskoriste ukazanu priliku i povećaju vodstvo, iz slobodnog udarca s tridesetak metara Zemir Mujčin uspijeva izjednačiti 2:2.

Iako je Cibalia i dalje nastojala postići pogodak, minute su odmicale, pa je domaća ekipa tek detet minuta prije kraja susreta riješila pitanje pogotka. Križanović je s desne strane ubacio za Ratkovića kojem s nekoliko metara nije bilo teško matirati Stojkića.