Kamen Ingrad i Šibenik ostali u 1. HNL

Bernard Jurišić, Davor Sajko • nedjelja, 19.05.2002.

U uzvratnim susretima kvalifikacija za 1. HNL, momčadi Šibenika i Kamen Ingrada razveselile su svoje navijače i izborile igranje u prvoligaškom društvu i sljedeću sezonu. Šibenik je na Šubićevcu slavio protiv Vukovara s 4:3 (3:1), što je bilo dovoljno s obzirom da je prvi susret završio bez pobjednika u Vukovaru.

U drugom kvalifikacijskom srazu Kamen Ingrad je nakon pobjede u Puli (0:1), slavio i pred svojim navijačima s 2:1 (0:0), više nego dovoljno za ostanak u elitnom razredu hrvatskog nogometa i sljedeće sezone.

Kvalifikacije za popunu 1. HNL, (2)
Šibenik Vukovar 91 4:3
Kamen Ingrad Istra 2:1

Na Šubićevcu su domaći slavili zahvaljujući pogocima Perića (15.), Dragičevića (23.), Milasa (28.) i Bedekovića (73.), dok su gosti iz Vukovara ostali "kratki" za pogodak. U strijelce su se upisali Đerđ (45.), Živković (59.) i Milovanović (77.). Zanimljivo je da su Šibenčani imali igrača manje od 30. minute, kada je bio isključen Kosić.

U Velikoj je Kamen Ingrad imao puno lakši zadatak, s obzirom da su u Puli slavili s 1:0. Dugo je 5.000 gledatelja u Velikoj čekalo na pogotke koji su pali u posljednjim minutama susreta. Perković u 74. i Popović 86. minuti donijeli su radost domaćim navijačima, a minutu prije kraja poraz Istre je ublažio Ostović.

U prvoligaškom društvu tako će sljedeće sezone igrati 12 klubova: Dinamo, Hajduk, Zagreb, Varteks, Osijek, Rijeka, Cibalia, Šibenik, Zadar, Slaven, Kamen Ingrad i Pomorac. U dvije Druge lige igrat će po 12 klubova, a kvalifikacije za popunu na rasporedu su krajem svibnja. U njima će igrati jedanaestoplasirani iz ovosezonske 2. HNL Zapad-Jug i prvaci tri Treće lige koje tu spadaju u, te devetoplasirani iz 2. HNL Sjever-Istok i prvaci tri tamošnje Treće lige. Drugoligaši će (p)ostati samo po jedan klub iz tih dvostrukih kup - ogleda.