Kamen I. - Istra: Veličani pobjedom očuvali prvoligaški status

Bruno Pilon • nedjelja, 19.05.2002.

Nogometaši Kamen Ingrada svoju premijernu prvoligašku sezonu završili su u uzbudljivom finišu na 12. mjestu koje ih je odvelo u neizvjesnost kvalifikacija sa pobjednikom drugoligaškog natjecanja skupine sjever-jug, Istrom iz Pule. Nakon što su prije četiri dana ostvarili minimalnu pobjedu u Puli, danas su Veličani pred pet tisuća vatrenih navijača očuvali prvoligaški status još jednom pobjedivši, ovoga puta 2:1.

Prvi dio utakmice donio je borbenu i agresivnu igru na sredini terena. Gosti iz Pule nastupili su u ambicioznoj i pokretljivoj 4-3-3 formaciji. Posebno su agresivno igrali po svojoj lijevoj strani gdje je Stiven Rivić prisilio agilnog Darmopila da se više posveti obrambenim zadacima nego kreiranju napadačke igre. Domaći igrači opredijelili su se za sigurnu igru i striktno pokrivanje Istrana po cijelom terenu, ali bili su i vrlo konkretni iz uigranih protuudara.

Prvu prigodu imao je u 13. minuti Joško Popović, kada je na dodavanje Francema lijepo tukao sa 18 metara za malo pored gola. Popović je pokušao i u 19. minuti iz slobodnog udarca, ali ni ovoga puta njegova lopta nije pogodila cilj. Gosti su prvi put zaprijetili u 29. minuti kada je udarac Ugrčića u posljednji trenutak blokirao borbeni Zela. U 38. minuti vidjeli smo lijepi potez Zele, kada je u šesnaestercu Puljana petom idealno poslužio Brkića, koji upućuje oštri prizemni udarac koji je prohujao pored lijeve vratnice vratara Horvata. U protuudaru Halilović, nakon pogreške Gusića, izbija sam ispred vratara Majnovića, koji "ladićevskom" reakcijom spašava siguran pogodak.

Drugi dio počeo je u istom ritmu. Grčevita borba za svaku loptu na sredini terena nije u prvih petnaest minuta nastavka donijela niti jednu prigodu. U 60. minuti Halilović ponovo dolazi u izglednu priliku, ali je i ovoga puta bio neprecizan. U 64. minuti trener Kamena Simunić vuče potez utakmice i uvodi u igru Borimira Perkovića, koji kao rekonvalescent nema snage za cijelu utakmicu, ali je posljednjih 25 minuta odigrao maestraalno. U 74. minuti pogađa za vodstvo Kamena, nakon duplog pasa Darmopila i Popovića te povratne lopte na 16 metara, što je diglo na noge gledatelje na "veličkoj ljepotici". Perković je inicijator akcije za povećanje vodstva devet minuta kasnije, kada njegovu idealnu loptu u peterac Popović lagano poentira glavom. Puljani su 89. minuti uspjeli postići počasni pogadak nakon odličnog udarca Ostovića sa 18 metara. U zadnjim minutama utakmice popustili su živci Androšiću i Bešliću koji zbog međusobnog naguravanja dobivaju drugi, isključujući žuti karton.

Nogometaši Kamen Ingrada ispraćeni su dugotrajnim pljeskom oduševljenih gledatelja koji će imati privilegiju i sljedeće godine gledati prvoligaški nogomet u "ligi 12"...