Kup Uefa: Feyenord i Borussia u finalu

Marko Breljak • petak, 12.04.2002.

Rezultati polufinala: (u zagradi rezultati prvih utakmica)
Feyenord – Inter 2:2 (1:0) (Van Hooijdonk 17, Tomasson 34 / Zanetti 84, Kallon 90 –11m)
Milan – Borussia 3:1 (0:4) (Inzaghi 11, Contra 19, Serginho 90-11m / Ricken 90)

Da će finale milanskih klubova vjerojatno ostati samo java bilo je jasno nakon prvih polufinalnih utakmica Kupa Uefe. Milan je visoko poražen u Dortmundu, a Inter je na domaćem terenu izgubio od Feyenorda rezultatom 0:1. A upravo su Nizozemci najviše željeli finale, s obzirom na će da će završnica biti odigrana u Roterdamu, na njihovom domaćem stadionu.

A već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da je Feyenord osigurao “domaće” finale. Za Inter je zaigrao i Ronaldo, od prve minute stvarajući šanse za svoju momčad, ali su prva zvijezda Feyenorda, Van Hooijdonk, i Tomasson potvrdili prolaz svoje momčadi u finale, pogocima za 2:0 u prvom dijelu. Tek pred kraj utakmice su se Milanezi probudili. Strijelci su bili Cristiano Zanetti u 84. minuti i Kallon iz jedanasterca u 90., ali bilo je prekasno za iznenađenje.

Protivnik Feyenorda u finalu biti će, očekivano nakon prve utakmice, Borussia iz Dortmunda, koja je u Dortmundu slavila nad Milanom sa visokih 4:0. No momčad Matthiasa Sammera je opasno “visjela” u 19. minuti, kada je AC Milan poveo 2:0. Mialn je na San Siru “nemoguću” misiji započeo pogocima Inzaghija u 11. minuti, te Contre u 19. minuti. Domaćini su bili bolja momčad, cijeli susret pritiskali Nijemce, a nažalost tek u posljednjim minutama im je Serginho donio tračak nade. Ipak, veliku prednost iz prvog susreta potvrdio je Lars Ricken pogotkom u sudačkon nadoknadi. Finale, Feyenord – Borussia Dortmund.