Čakovec - Hajduk: Splićani nastavljaju “lov” na Zagreb

Marko Breljak • subota, 13.04.2002.

Za oba sastava utakmica 27. kola u Čakovcu imala je vrlo veliku važnost. Čakovčani su lovili bodove spasa, a Hajduk još uvijek bodove za eventualni priključak Zagrebu, koji je ovo kolo igrao sa njima vrlo neugodnim Pomorcem. Nekolicina novinara “prisluškivala” je putem radijskih uređaja ostale susrete kola, pa smo već u prvim minutama saznali smo da Kostrenjani vode protiv Zagrebaša...

A domaći nogometaši su u susret sa favoriziranim Splićanima ušli dobro, zaprijetivši iz daljine udarcima Hucike i Ribića. Teren je bio izuzetno težak za igru, natopljen vodom, a od prve minute su obje momčadi zaigrale vrlo žustro, tako da je u utakmici bilo podosta grubih startova. Ipak, gosti su poveli u 16. minuti, kada je nakon kornera i usporene reakcije obrane Čakovčana, Sablić neometan glavom sa pet metara pogodio mrežu Perića. Samo nekoliko minuta kasnije opasno su zaprijetili Čakovčani. U 20. i 21. minuti bili su blizu golu, no mora se priznati nakon ne baš izrađenih akcija. Prvo su zakomplicirali Bunc i Vujić, a kasnije je na ubačaj Vujića Ribić prekratak, a Bunc i Hucika oklijevaju sa udarcem. Nakon toga igra se smirila, nastavljeno je rastrganim pokušajima sa obje strane, ali bez učinka te je poluvrijeme završilo minimalnim vodstvom gostiju.

U nastavak Čakovčani ulaze bolje, agresivnije, a najbolju prigodu imao je Nosek, u padu glavom, u 53. minuti. Kako je utakmica odmicala igrači bivaju sve nervozniji, a nakon oštrog starta Srne nad Kelemenom, za što loši sudac Kurtović nije sudio niti prekršaj, stvari su se “zakuhale” i počelo je naguravanje u kojemu su sudjelovali svi igrači na terenu. Isključeni su Lalić i Hucika, a taj incident kao da je prekinuo dobru igru domaćih. To koriste gosti te na drugoj strani najbolji dvojac susreta, Bošnjak asistencijom i Erceg golom (vjerojatno glavom) ispred istrčalog Perića rješavaju pitanje pobjednika. Pokušali su još Ribić iz slobodnjaka te Kelemen glavom, ali do velikog preokreta ipak nije došlo. Na drugoj strani se Tomo Erceg u 87. minuti još jednom upisao u listu strijelaca, nakon dubinskog proigravanja Muse za konačnih 0:3.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Hajduka, koji je bio spretniji u situacijama pred golom. Nisu ih imali previše, ali su ih znali iskoristiti te nastavljaju utrku za Zagrebom. Razlika je sada samo tri boda, a sljedeći tjedan je derbi Zagreb – Dinamo nakon čega će mnoge stvari biti jasnije. A Čakovec do kraja ima izuzetno težak raspored, Rijeka, Dinamo, Varteks. Čini se da više ne mogu izbjeći kvalifikacije, a kako bi uopće došli do prigode za ostanak u ligi morati će nekoga pobijediti u sljedeća tri susreta.

Mladen Frančić: Moji igrači su izgorili u želji da naprave pozitivan rezultat. Momčad nije dobro reagirala na najopasniji dio igre Hajduka, a to su prekidi, iako smo se cijeli tjedan posebno za to spremali. A upravo je taj prvi gol iz prekida po mojem mišljenju presudio susret. Sada smo u teškoj situaciji, no momčad se ne predaje, voda je došla do grla i u Rijeci ćemo morati jurišati na pobjedu.

Slaven Bilić: Mislim da je naša pobjeda zaslužena jer smo ipak bili bolja momčad. No rezultat od 3:0 ne pokazuje pravo stanje stvari na terenu. Do zadnjega sam se bojao za pobjedu, i tek nakon trećeg gola susret je bio odlučen. Zadovoljan sam igrom moje momčadi, i moramo do kraja ovako nastaviti. Što se tiče naslova prvaka, mislim da je još sve otvoreno. Moramo do kraja odigrati maksimalno pošteno, pokušati sve da možemo mirno spavati, pa šta bude bude.