H. dragovoljac - Osijek: Dragovoljci sve bliže ispadanju

Danijel Kavelj • subota, 13.04.2002.

Za nogometaše Hrv. dragovoljca današnja utakmica protiv Osijeka bila je jedna od ključnih za očuvanje prvoligaškog statusa. Međutim, "dragovoljci" su još jednom posrnuli odigravši tek 2:2, protiv preporođenih Osječana, čiji je niz od čak četiri pobjede zaredom prekinut.

Početak susreta donio je bolju igru domaćih igrača, pa su zaredali s nekoliko izglednijih prilika, najprije Lalića u 4. minuti, te Fumića u 11., kada je za djelić sekunde ostao prekratak u petercu Malovana na dodavanje Gulića. Prva ozbiljnija akcija gostiju u 25. minuti umalo je urodila plodom, nakon što je Beširević odlično uposlio Balatinca u domaćem šesnaestercu, ali ovaj je pogodio mrežu izvana. Pet minuta prije odmora "dragovoljci" su poveli; Lalić je dobro proigrao Fumića u kaznenom prostoru, njega ruši vratar Malovan, a za suca Komara nije bilo dvojbe, pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Lalić.

Nastavak je donio neki novi Osijek, jer su gosti već u 51. minuti u dva navrata imali stopostotne prigode, ali Čavlina je uz pomoć Petrovića uspio spasiti svoju mrežu. Međutim, već u sljedećem napadu gosti su izjednačili preko Pavličića koji je majstorskim lobom pogodio mrežu slabije postavljenog Čavline. Pet minuta kasnije, Sigećani su opet u prednosti, nakon što su Gulić i Lalić izmjenili dupli pas na rubu 16 m, a najbolji HD-ov igrač ove sezone našao se sam ispred Malovana i rutinirano pogodio desni kut osječkih vrata. Gosti s Drave nastavili su s terenskom inicijativom, što im se isplatilo u 83. minuti, kada se Mikulić najbolje snašao na pet metara i iz drugog pokušaja pogodio za, pokazat će se, konačnih 2:2. Do kraja utakmice domaći su pokušali va banque igrom doći do pobjede, ali bez uspjeha.

Utakmica je, nažalost, imala i "treće poluvrijeme", jer su suci morali otići uz policijsku pratnju, nakon prijetnji domaćih navijača, dužnosnika i simpatizera usmjerenih prema glavnom arbitru Komaru, zbog, kako su naveli, "tendencioznog suđenja" koje je išlo na štetu Hrvatskog dragovoljca.