Španjolska: Deportivo iskoristio kikseve Valencije i Reala

Marko Breljak • ponedjeljak, 15.04.2002.

Rezultati 34. kola:
Mallorca – Valencia 1:1, Osasuna – Real 3:1, Deportivo – Espanyol 3:1, Barcelona – Alaves 3:1, Sociedad – Malaga 2:1, Rayo Vallecano – Valladolid 1:0, Zaragoza – Athletic 2:2, Sevilla – Las Palmas 1:1, Tenerife – Betis 2:1, Villarreal – Celta 2:1.

Najinteresantniji događaj 34. kola španjolske nogometne lige je uvjerljiv poraz Reala u Pamploni, od “utopljenika” Osasune. Domaća Osasuna odlično je ušla u meč i zapravo sve riješila već nakon prvog dijela, kada su poveli 2:0 i imali čovjeka više na terenu. Fernando u 32. minuti i Alfredo u 39. osigurali su im tu prednost, a zbog grubog prekršaja isključen je pouzdani Realovac Helguera. No i sa čovjekom manje “kraljevi” su smanjili preko Morientesa u 49. minuti. Gosti su pokušavali, no priču je završio Ivan Rosado u 74. minuti pogotkom za 3:1. Porazom Real nije uspio iskoristiti subotnji remi Valencije u Mallorci.

A Valencia je dobro započela gostovanje na otoku, imala inicijativu, no u 29. minuti je sudac poništio gol Etoa, nakon čega Real iz Mallorce, kojeg vodi Sergije Krešić, preuzima inicijativu i pogotkom Luquea iz 45. minute dolaze u početnu prednost. U nastavku je Baraja izjendačio no to je bilo sve što je Valencia uspela učiniti. No i sa bodom se nalaze na prvom mjestu na ljestvici, bod prednosti ispred Reala te dva ispred Deportiva.

Kikseve Valencije i Reala najbolje je iskoristio Deportivo, koji je utakmicu sa Espanyolom riješio već u 34. minuti povevši 3:0. Dvostruki strijelac bio je Roy Makaay, a jedan pogodak dodao je Argentinac Diego Tristan. Gosti su do kraja postigli tek počasni pogodak, a veliki udarac za Deportivo bio je crveni karton koji je u 75. minuti zaradio Mauro Silva te ga neće biti u velikom derbiju sljedećeg tjedna, Valencia – Deportivo.

Od naših igrača u ovom kolu zaigrao je samo Ivan Leko, kao zamjena od 73. minute u porazu Malage od Sociedada.