U-21: Hrvatska lako protiv Bošnjaka

Goran Pervan • utorak, 16.04.2002.

Slika 1 od 1.

Mladi su hrvatski nogometaši svladali vršnjake iz Bosne i Hercegovine s 2:0 (2:0) u prijateljskom susretu u Karlovcu. Nisu Novoslečeve snage imale problema u tom podvigu. Sve je zapravo bilo riješeno u prvih deset minuta. Naime, toliko je trebalo domaćinu za dva pogotka, što je bila dovoljno velika prednost za konačnu pobjedu.

Već u drugoj minuti gostujući je vratar Alaim morao u mrežu po loptu. Hrvatski kapetan Marko Babić iskoristio je nepažnju domaće obrane i "prošuljao" se u šesnaesterac i prizemnim udarcem plasirao loptu u mrežu za 1:0.

U desetoj minuti Carević je lijepo povukao po sredini, uposlio Babića na lijevoj strani, a ovaj je proslijedio loptu za Rubila na rubu šesnaesterca. Naš internacionalac iz Nantesa prihvatio je loptu pa je zatim atraktivno poentirao nebranjivim poluvolejem tik uz lijevu gostujuću stativu.

Bilo je to dovoljno da potonu sve nade Bošnjaka pa ni kasniji pad igre naše reprezentacije nije mnogo pomogao gostima. Bilo je doduše još mnogo prigoda, ne samo s naše strane. Znali su iz kontri dobro zaprijetiti i gosti, posebice u drugom dijelu kada je Novoselac zamijenio praktički pola momčadi pa se naša igra izgubila (kapetanska vrpca se mijenjala čak četiri puta!).

U 38. minuti je Babić dobro zatresao prečku, a u posljednoj minuti prvog dijela prvo Petrić s desetak, a potom ni Abramović s tri metra nisu uspjeli svladati Alaima. Od prigoda još istaknimo prečku Marija Lamešića u 65. minuti, a bilo ih je još, no nedovoljno dobrih za čistu priliku i pogodak.