NBA: Lakersi se vratili nakon -30 protiv Dallasa

Bojan Poturica • subota, 07.12.2002.

Slika 1 od 1.

Los Angeles Lakersi potvrdili su da u njima kuca srce prvaka. Utakmica koja če im sezonu vjerojatno okrenuti u drugom smjeru odigrana je jučer u Los Angelesu. U goste su došli Dallas Mavericksi, momčad s najboljim omjerom lige, koja je željela prekinuti niz od 23 uzastopna poraza u LA-u protiv Jezerčana. Imali su mavsi 64:36 na poluvremenu te su u jednom trenutku vodili i sa 30 koševa prednosti. Na kraju treće bilo je 88:61, a onda su Lakersi pokazali veliko srce te su u zadnjoj četvrtini uspjeli pogoditi 16 od 18 šuteva i dobiti četvrtinu sa 44:15! Bio je to drugi najveći comeback u povijesti NBA lige, a ujedno i najveći u povijesti slavnog kluba.

Kobe Bryant (27 koševa, 9 skokova, 7 asistencija) zabio je 21 koš u odlučujućoj četvrtini u kojoj je šutirao 8-8. "Ovo je jedan od najtežih poraza koje sam doživio kao trener. Obično ne gubimo kad vodimo. Ovo je bila iznimka protiv iznimne momčadi", rekao je trener Dallasa Don Nelson. Shaq (26 koševa, 11 skokova, 3 blokade) je ponovno bio nerješiva zagonetka za Mavse koji su Lakersi u prve tri četvrtine potpuno zbunili svojom zonskom obranom. Nick Van Exel (25 koševa) bio je najraspoloženiji kod Mavsa koji su na 17-2 dok su Lakersi na 8-13. Ova bi im utakmica trebala okrenuti sezonu u pozitivnom smjeru.

Memphis Grizzliesi su otišli pognutih glava iz Salt Lake Citya. Petorica igrača Jazzera zabili su dvoznamenkast broj koševa, najviše Kirilenko (15) i Utah je slavila sa 33 koša prednosti. Gordan Giriček zabio je šest koševa za Memphis.