NBA: Pobjeda Memphisa, slavlje MJ-a u Bostonu

Bojan Poturica • utorak, 07.01.2003.

Slika 1 od 1.

Memphis je ubilježio 11. pobjedu ove sezone. No drugu utakmicu zaredom nije mogao očuvati prednost od 30 koševa. Hornetsi doduše to nisu uspjeli iskoristiti, a Jason Williams (28 koševa, 14 asistencija, 7 skokova) je nastavio s odličnim igrama. Gordan Giriček (9 koševa, šut 3-10) je igrao 33 minute. Pau Gasol (24 koša, 7 skokova) i Lorenzen Wright (20 koševa, 14 skokova) također su odigrali odlično. Jamaal Mashburn (30 koševa, 11 asistencija) bio je najbolji kod Hornetsa koji su već treću utakmicu zaredom odigrali bez Barona Davisa koji ima problema s leđima.

Slika 2 od 2.

Washington Wizardsi i Michael Jordan su se ponovno vratili na 50-postotni učinak te imaju omjer 17-17. Washington je slavio u Bostonu sa 100:95 te je tako potvrdio da je u odličnoj formi. Jerry Stackhouse (37 koševa) zabio je 16 koševa u zadnjoj četvrtini dok je Jordan (19 koševa, 11 skokova, 7 asistencija, 4 ukradene lopte) zabio koš te slobodno bacanje u zadnjoj minuti kojim su Wizardsi preuzeli kontrolu. Wizardsi su gubili i po deset koševa no vratili su se ponajviše zahvaljujući Stackhouseu. Jordan je cijelu četvrtu četvrtinu igrao playmakera i organizirao napade čarobnjaka. Paul Pierce (30 koševa, 6 skokova i asistencija) je bio najbolji kod domaćina.

Indiana Pacersi slavili su u First Union Centeru. Jermaine ONeal (17 koševa, 13 skokova, 3 blokade) zabio je pobjednički šut u produžetku. Al Harrington (28 koševa) je ponovno odlično zamjenio Rona Artesta koji je suspendiran. Erick Strickland (17 koševa, 10 asistencija, 6 skokova, 8 izgubljenih lopti) je startao u petorci kako bi pokušao zaustaviti Allena Iversona (32 koša, 7 skokova, 6 asistencija), no AI je ipak bio raspoložen.

New Jersey Netsi ubilježili su desetu pobjedu zaredom. Postavljen je jedan klupski rekord Netsa. Naime, Jason Kidd (21 koš) je imao 12 izgubljenih lopti no to nije pomoglo Atlanta Hawksima koji su doživjeli peti uzastopni poraz. Lucious Harris je također zabio 21 koš dok je Jason Terry sa 27 predvodio Hawkse.

Chicago Bullsi prekinuli su niz poraza protiv Utaha Jazza. Jalen Rose (31 koš, 7 asista, 5 skokova) i rezerva Marcus Fizer (28 koševa, 7 skokova) nisu dopustili da Utah nastavi svoj niz. Chicago nije protiv Utaha slavio u regularnoj sezoni od 6. siječnja 1997. te je doživio deset uzastopnih poraza. No sinoć je bila druga priča. Donyell Marshall (17 koševa, 11 skokova, 4 ukradene lopte) odigrao je odlično protiv svojeg bivšeg kluba dok je John Stockhon (16 koševa, 8 asista, 5 ukradenih lopti) bio najbolji kod Jazzera.