NBA: Kobe zabio 12 trica!!

Bojan Poturica • srijeda, 08.01.2003.

Slika 1 od 1.

Kobe Bryant je ulazeći u susret protiv Seattlea zabio najviše pet trica na utakmici. I prvih 18 minuta utakmice sve je izgledalo normalno. A onda je Kobe započeo three-point show. Zabio je šest trica (iz šest pokušaja) u drugoj polovici druge četvrtine. U trećoj je pogodio prva tri šuta te je tako postavio novi rekord po broju uzastopnih trica na jednoj utakmici (9). U toj trećoj četvrtini zabio je još dvije trice i došao do broja 11 čine je izjednačio rekord Dennisa Scotta iz 1995. U četvrtoj je zabio 12. tricu i postavio novi NBA rekord po broju trica na jednoj utakmici. Prijašnji rekord držao je Dennis Scott koji je 1995. za Orlando postigao 11 trica. Kobe je završio s 45 poena, a Lakersi su postavili novi timski rekord s 17 zabijenih trica.

Seattle ništa nije mogao protiv raspoloženih Lakersa koji su zabili season-high 119 koševa. Shaquille ONeal (20 koševa, 7 asista, 5 skokova) je odigrao solidno kao i uvijek dok je Desmond Mason (19 koševa, 9 skokova) bio najbolji kod Sonicsa koji su pali na 16-17. Lakersi su na 15-20 te su dobili četiri od posljednjih pet utakmica i pobjeda protiv Clevelanda bi im donijela niz od tri pobjede u nizu po prvi put ove sezone.