Italija: Juve preuzeo prvu poziciju

Bojan Poturica • ponedjeljak, 17.02.2003.

Milan i Lazio odigrali su veličanstvenu utakmicu na San Siru, no na kraju je završilo bez pobjednika. Kiks Intera i Milana najbolje je iskoristio Juventus preuzevši prvo mjesto. "Torinesi" su slavili u Parmi usprkos neigranju ozlijeđenog Del Piera...

Milan je ugostio Lazio, jedinu momčad koja nije doživjela poraz na gostovanjima. Domaća momčad nijednom nije izgubila na San Siru i sam taj podatak je obećavao spektakularnu utakmicu. I uistinu nije razočaralo. U 21. minuti Stanković je zabio za vodstvo Lazija, a u 30. minuti već je bilo 2:0 za goste. Ponajbolji svjetski sudac Collina je dosudio jedanaesterac "iz čistog mira", zbog navodnog prekršaja u šesnaestercu. Niti brojne analize nije mogle potvrditi odluku veličanstvenog ćelavca koji je poznat po donošenju takvih odluka. Claúdio Lopez je topovski opalio po sredini vrata, Dida je već ranije izabrao stranu i Lazio je imao dva gola viška.

Drugo poluvrijeme donosi drugu priču. Milan igra otvorenije, opasnije i agresivnije. U igru je ušao i Filippo Inzaghi. Upravo spomenuti Pippo zajedno s Rivaldom i Ševčenkom radi velike probleme Peruzziju, ali lopta nije htjela u mrežu. I na kraju u 62. minuti Inzaghi zabija za smanjenje rezultata, a u 70. minuti Rivaldo izjednačuje i postavlja konačan rezultat. Na kraju je završilo najpravednije. Milan je sad na trećem mjestu, Lazio drži četvrtu poziciju.

Kikseve Milana i Intera (izgubio u Veroni od Chieva) najbolje je iskoristio Juventus koji je u prošlosti imao dosta problema kada je morao igrati bez Del Piera. Ove nedjelje u Parmi to nije bio slučaj. Di Vaio je zabio svojoj bivšoj momčadi već u 14. minuti, a na gotovo identičan način na 2:0 povećao je Tacchinardi u 29. minuti. Domaća momčad je u sudačkoj nadoknadi preko Mutua tek uspjela smanjiti. Juventus je tako preuzeo prvu poziciju s 45 bodova, koliko ima i drugoplasirani Inter.

Rezultati, Serie A, 16. veljače: Atalanta - Udinese 0:0; Torino - Modena 1:1; Empoli - Perugia 1:1; Parma - Juventus 1:2; Piacenza - Bologna 3:1; Reggina - Como 4:1; Milan - Lazio 2:2.