Ostali sportovi

Sport Net Cup: Kišna premijera

Igor Dragozetić • petak, 09.08.2002.

Kvalifikacijskim ogledima danas je započeo Sport Netov turnir u odbojci na pijesku koji se održava na otoku Krku. Iako je kiša prijetila do samog početka turnira, nebo se ipak smilovalo i omogućilo premijeru natjecanja.

Uz nositelje, Vinka i Željka Orlića, te Ćurčića i Pančića ulaz u turnir danas je izborilo još šest momčadi.

U prvom susretu dana par Mrakovčić/G. Orlić svladao je kombinaciju Perković/Genzić. Iako su izgubili prvi set 21:16, u sljedeća dva uvjerljivo su nadigrali protivnike rezultatom 21:12 i 15:7. Uslijedio je sraz poljskog dvojca Trela/Sajdyk i domaćeg para Hren/Sandelić. Poljaci su osvojili prvi set, Hren i Sandelić uzvraćaju u drugom, te u uzbudljivoj završnici trećeg seta dolaze do pobjede. Na teren su zatim izašli Kovačević i Marijanović kojim su se suprotstavili Polonijo i Klepac. Iako je prvi set uvjerljivo otišao na stranu Polonija i Klepca (21:6),u drugom setu zagrebačko-riječki par odigrao je opušteno i izgubio (19:21). U odlučujućem setu stvari su došle na svoje mjesto te su Polonijo i Klepac zasluženo pobijedili. Četvrti meč između slovenske momčadi Pajenk/Pogorelić i poljske Sado/Kotodziej pripao je Slovencima bez borbe jer poljska kombinacija nije došla u zakazano vrijeme.

Perković i Gonzić te Sado i Kotodziej iskoristili su drugu priliku te su pobjedama u repesažu izborili nastup u glavnom turniru.

Ukoliko vremenske prilike dozvole natjecanje se nastavlja sutra razigravanjem unutar skupina, nakon čega će biti poznati sudionici poluzavršnice.