Vodeni sportovi

Primorje - Savona: Talijani ipak prejaki

Igor Dragozetić • nedjelja, 02.02.2003.

Momčad Primorja nije se uspjela plasirati u polufinale LEN Kupa. Unatoč odličnom početku utakmice i fantastičnom navijačkom podrškom Riječani su ostali na korak od svojih želja.

Slika 1 od 1.

Nakon samo 41 sekunde igre domaća momčad došla je vodtsvo. Burić je odlično naciljao i zatresao Ferratijevu mrežu. Rezultat se nije mijenjao sve do pete minute kada Zubčić pogađa za 2:0. Međutim momčad Savone se tada budi i u razmaku od samo 38 sekundi koriste dvije prigode sa igračem više i dolaze do izjednačenja. Nadu Primorju vraća zapaženi Burić koji šest sekundi prije isteka prve četvrtine postiže gol za 3:2.

Druga dionica susreta pokazala se presudnom. Gosti najprije anuliraju svoj zaostatak pogotkom Varge, a zatim u 11. minuti Mistrangelo šalje loptu iza Cara te donosi prvo vodstvo na utakmici za Savonu. Unatoč dobrim prilikama domaća momčad u tom periodu ne postiže pogodak. Osim loše realizacije igrača više, Riječane nije htjela niti sreća te je lopta nerijetko pogađala vratnice.

U 17. minuti utakmice počeo se nazirati početak kraja. Varga je još jednom bio neumoljiv i odveo je svoju momčad na +2 (5:3). Minutu kasnije Primorjaši koriste po prvi puta priliku sa igračem više. Šestu po redu brojčanu nadmoć u terenu iskoristio je Zubčić.

Riječanima je ostalo posljednjih sedam minuta da pokušaju napraviti čudo, ali nažalost do toga nije došlo. Uspjeli su izjednačiti na 5:5 pogotkom Frankovića i to je bio njihov maksimum.

Nakon posljednjeg zvuka sirene navijači su pljeskom i ovacijama ispratili svoju momčad, koja se zaista trudila. Ipak, ostaje dojam kako su domaćini mogli i više. Tome u prilog govori i činjenica da su realizirali samo dvije prigode s igračem više od osam mogućih. U redovima Primorja treba istaći vratara Davora Cara, koji je tijekom, posebice prve i posljednje četvrtine, branio nemoguće, te Burića i Zubčića. U momčadi Savone najistaknutiji bio je Varga. U svakom slučaju i borba u četvrtfinalu uspjeh je za mladu momčad koju vodi Zoran Roje. Uspiju li ostati još neko vrijeme na okupu velikih dostignuća ne bi trebalo manjkati.

Primorje – Savona 5:5 (3:2, 0:2, 1:1, 1:0)