Italija: Divljanje navijača prekinulo utakmicu u Torinu

Bernard Jurišić • ponedjeljak, 24.02.2003.

Glavna vijest talijanske Serije A je divljanje navijača Torina na subotnjoj utakmici protiv Milana. Navijači gradskog torinskog kluba (u gradu Torino ima puno više navijača od Juventusa, iako je Juve najpopularniji klub u Italiji) nikako se ne mogu pomiriti s lošim igrama i rezultatima svojih "ljubimaca", pa su protiv Milana huliganskim ispadom pokušali "natjerati" upravu na bolje rezultate.

Utakmica u Torinu prekinuta je u 64. minuti nakon ulaska navijača u teren, a bačen je i suzavac kako bi se navijači smirili. Milan je u tom trenutku vodio s 3:0, pa će utakmica na kraju vjerojatno i biti registrirana tim rezultatom. Dario Šimić bio je u sastavu Milana.

Ni preostali dio vodeće trojke nije dopustio iznenađenje protiv autsajdera. Još uvijek desetkovani Juventus lako se obračunao s Comom, riješivši sve već u prvom dijelu. Juarez je autogolom doveo "staru damu" u vodstvo u 11. minuti, Di Vaio (22.) i Camoranesi (43.) fiksirali su dovoljnih 0:3 za mirni drugi dio. Kozmetiku rezultata popravio je bivši igrač Juvea Pecchia u 79. minuti. Stjepan Tomas nije briljirao u dresu domaćina, zamijenjen je u 62. minuti, Tudor se još oporavlja od ozljede i očekuje ga se u sastavu već u utorak protiv Manchester Uniteda.

Inter je oborio rekord u brzini postizanja pogodaka. Piacenzi su uvalili tri komada za samo tri minute, što se u Italiji nikad u povijesti nije dogodilo. Naravno, zvijezda dana je Christian Vieri s dva pogotka, s koja je dogurao na nevjerojatnih 21 u 22 kola. Koliko je pratnja daleko, govori činjenica da drugo mjesto na ljestvici strijelaca dijele Del Piero i Mutu s 12 pogodaka. Loptu je u mrežu ugurao i Batistuta, ali i vječni neumorni Dario Hübner. U sljedećem kolu na rasporedu je veliki derbi vodećih u Torinu - Juventus dočekuje Intera.

Bilo je ovo kolo promašenih jedanaesteraca. Zalayeta je promašio penal za Juventus, Kallon za Inter (nakon 9 uzastopno pogođenih), a Baggio za Bresciju. Ipak "repić" nije promašio drugu priliku, odbivenu loptu ipak je smjestio u mrežu. Ante Šerić igrao je do 89. minute protiv Reggine, a Brescia je nastavila uspješan niz, umakavši na 5 bodova od opasne zone.

Davor Vugrinec ušao je u 55. minuti na Olimpiskom stadionu protiv Lazija, a njegova Atalanta uspjela je sačuvati bod i tako definitivno izbaciti Lazio iz kolosjeka koji je vodio k tituli prvaka. Porazi Rome više nisu vijest, poraz u Udinama samo je potvrdio da momčad Fabija Capella dogodine vjerojatno očekuje - Intertoto kup.

Rezultati 22. kola: Como - Juventus - 1:3, Torino - Milan 0:3 (prekinuto u 64. minuti), Bologna - Empoli - 2:0, Brescia - Reggina - 2:1, Inter - Piacenza - 3:1, Lazio - Atalanta - 0:0, Modena - Chievo - 1:0, Udinese - Roma - 2:1, Perugia - Parma - 1:2.