Ostali sportovi

Hvar: Bezručenko oborio rekord

Bojan Purić • subota, 31.08.2002.

Ruski plivač Jevgenij Bezručenko bio je najuspješniji na ovogodišnjem, 27. po redu hvarskog maratona "Faros", najveće godišnje daljinskoplivačke priredbe u Hrvatskoj. Dionicu od 16 kilometara pobjednik je preplivao za 3 sata, 5 minuta i 7 sekundi, čime je oborio dosadašnji rekord za 1.05 minutu.

Ruski trijumf upotpunio je Jevgenij Kaškarov, s vremenon 3:09.55, dok je treći stigao slovenski plivač Igor Majcen (3:10.12). Najbolji hrvatski predstavnik bio je Stjepan Ptičar, s vremenom 3:21.42, za 8. mjesto u poretku maratona, a naslov prvaka na otvorenom prvenstvu Hrvatske.

Naša najpoznatija paraolimpijka Ana Sršen završila je trku s vremenom 4:39.13. Ukupno je nastupilo 19 plivača i 14 plivačica iz četrnaest država.