Hajduk - Makedonija: Šakiri "pokvario" slavlje

Bojan Purić, Baldo Leburić • srijeda, 12.02.2003.

Na Poljudu se skupilo oko tri tisuće najvjernijih nogometnih poklonika. Vrijeme je bilo lijepo, ali hladno, stoga je čuvena splitska bura krivac za relativno mali broj posjetitelja. Utakmica je bila uobičajeno tvrda, s malo prigoda, ali možemo reći kako je Hajduk bio ipak dominantnija momčad. Prvu veću šansu Deranja nije iskoristio, kada je "blago" šutirao prema makedonskom vrataru.

Slika 1 od 1.

Hrvoje Vuković je bio taj koji je zatresao mrežu za pogodak Hajduka. Zgoditak je postigao efektno u padu, okrenut leđima ka golu u 73. minuti. Utakmicu je u 83. minuti mogao riješiti mladi Jelavić, međutim nije bio dovoljno priseban u završnici. Napad gostiju nakon Hajdukovog promašaja je urodio novim zgoditkom, za izjednačenje 1:1. Strijelac je bio Šakiri.

U igri Hajduka možemo istaknuti veliku požrtvovnost Marija Carevića, a kod Makedonije se posebno isticao neprobojni stoper zagrebačkog Dinama Goce Sedloski, koji je i većim dijelom utakmice bio glavna "tema" za gledatelje. Spomenimo da je i Milan Rapaić upisao svoje prve minute u "bilom" dresu uoči proljetnog nastavka prvenstva. Imao je par lijepih nabačaja, pogodio je i spojnicu, a publiku je oduševio sjajnim slobodnim udarcem, kojeg je iz samih rašlji izvadio makedonski vratar.

Hajduk svoju sljedeću utakmicu igra u petak protiv Hrvatske, a Makedonija će se suprotstaviti Poljskoj.