Ostali sportovi

SP : Započeo drugi krug, bez iznenađenja

Danijel Kavelj • subota, 05.10.2002.

Nakon dva dana odmora, najbolji svjetski odbojkaši nastavili su svoja natjecanja razvrstani u nove četiri skupine sa po četiri momčadi. Najzanimljivije je svakako bilo u skupinama G i H, gdje su svi susreti odlučeni u završnom petom setu. Trostruki svjetski prvaci Talijani imali su težak posao protiv ugodnog iznenađenja prvenstva reprezentacije Bugarske. Nakon vodstva od 2:1 u setovima, gdje je odlično radio bugarski prijem, te napad predvođen Nikolovim, talijanski reprezentativci uspijevaju izjednačiti rezultat zahvaljujući dobrom bloku i odličnoj predstavi Sartorettija. Peti set je na kraju otišao iskusnijim Talijanima, koji su iskoristili bolji početak seta i veći broj kalitetnijih igrača.

Domaćini prvenstva Argentinci su i dalje neporaženi. U veličanstvenoj atmosferi, pred 10 000 gledatelja pobjedili su Japan sa 3:2, uspijevši pri tome preokrenuti minus od 2:1 u setovima. Čovjek preokreta bio je njihov najbolji igrač Marcos Milinkovic, koji je u petom setu Argentini donio pet poena u nizu za tijesnih 16:14.

U Pirenejskom duelu, Portugal je u tijesnoj završnici dobio Španjolce, iako su gubili sa 2:0 u setovima, dok je Rusija došla do teške pobjede nad dosad neporaženim Poljacima. U ostalim susretima, nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Uvjerljive pobjede su ostvarili Brazilci, Jugoslaveni i Francuzi, dok su se Amerikanci nešto više pomučili sa Kinezima.