Ostali sportovi

SP: Rusija i Brazil u velikom finalu

Danijel Kavelj • subota, 12.10.2002.

Pobjedom nad reprezentacijom Francuske rezultatom 3:2 (25:19, 16:25, 25:20, 21:25, 15:9), odbojkaši Rusije ušli su u finale Svjetskog prvenstva, gdje će se sastati s Brazilom. Iako su "tricolori" pružili jak otpor pobjednicima Svjetske lige, posebno u drugom i četvrtom setu koje su i dobili, Rusi su na krilima nezaustavljivog dvojca Jakovljev - Tetjuhin (49 poena), te bloka koji je proradio u tie-breaku, stigli do pobjede. Francuzi će se u borbi za brončano odličje sastati sa SR Jugoslavijom.

Argentinci su svladali odbojkaše Grčke s maksimalnih 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) u borbi za plasman od petog do osmog mjesta. U prepunoj dvorani u Buenos Airesu, domaćini su imali nešto više problema u prva dva seta, da bi u trećoj dionici proradio prijem, koji je uz dobar napad predvođen raspoloženim Milinkovicem (18 poena), značio sigurnu pobjedu. Argentina će se u borbi za peto mjesto sastati s Italijom, a Grci s Portugalom za sedmo mjesto.