Ostali sportovi

SP : Francuzima bronca, Grčka sedma

Danijel Kavelj • nedjelja, 13.10.2002.

Odbojkaši Francuske svladali su u borbi za brončano odličje selekciju SR Jugoslavije sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:16). Olimpijski i europski prvaci, neočekivano su pružili slab otpor čvrstim Francuzima, koji su dominirali tijekom sva tri seta, te su kažnjavali brojne neforsirane pogreške Jugoslavena. Najraspoloženiji kod pobjednika je bio Capet sa 23 poena, a kod istočnih nam susjeda, standardno dobri Miljković sa 19 poena. «Tricolori» su osvajanjem trećeg mjesta ostvarili svoj najveći uspjeh u povijesti, dok Jugoslaveni nisu uspjeli obraniti srebro sa zadnjeg Svjetskog prvenstva.

U borbi za sedmo mjesto reprezentacija Grčke pobjedila je Portugal rezultatom 3:2 (21:25, 25:20, 23:25, 25:21, 15:12). Nakon izjednačena četiri seta, Grci su u odlučujućujoj dionici bili koncentiraniji u bloku, te sa tri poena u seriji otišli na nedostižnu prednost. Kod pobjednika najbolji pojedinci su bili Roumelitos sa 25 i Gkiourdas sa 18 poena. Portugalci, iako poraženi mogu biti vrlo zadovoljni i sa osmim mjestom, jer su na turnir došli sa vrlo mladom selekcijom, koja će u budućnosti imati još puno toga za reći.