NBA: Odlični Pierce i McGrady

Karlo Dževerlija • petak, 14.02.2003.

Tek dvije NBA utakmice ukrasile su noć uoči Valentinova. Za pobjedu Celticsa nad Portlandom Paul Pierce, Iako je bio upitan njegov nastup, je u prvoj četvrtini ubacio 20 od ukupno 36 poena. U drugoj utakmici, još jednom raspoloženi Tracy McGrady nije bilo dovoljan Orlando Magicu za pobjedu nad gostujućim Detroit Pistonsima.

U 88:98 porazu Magica na domaćem parketu Tracy je učestvovao sa 35 koševa, 11 skokova i 6 asista. Odličan pojedinačni učinak nije bio dovoljan za raspoložene Pistonse - Hamiltona (28) i Clifforda Robinsona (18 uz dvije odlučujuće trice).

Portland je do All Star pauze bio vruć, od 27 dobili su 22 posljednje utakmice. Nakon pauze pretrpjeli su domaći poraz od Spursa a sinoć i još jedan (92:100). Održavši prednost do posljednih minuta spretniji su bili Celticsi predvođeni još jednom odličnim Piercom. Od samog početka vidjelo se kako će ovo biti večer Paula Pierca - ubacio je 20 poena u prvih 12 minuta, što je bilo dovoljno da gosti u ovoj dionici odu na prednost od čak 20 poena. Prednost koju su uspjeli zadržati... Pridodao se i Walker sa 19 poena, dok je na strani poraženih najviše pokazao Wallace (30 koševa).