Efes Pilsen – Cibona: Totalni kaos Cibosa

Marko Peris • srijeda, 08.01.2003.

Bila je to zasigurno jedna od najlošijih ako ne i najlošija utakmica Cibone u njezinoj bližoj prošlosti. Efes Pilsen je pak djelovao moćno, veliko, nedohvatljivo za zagrebačke dečke. Završnih – 34; 91:57, dovoljno govori o omjeru snaga na parketu. Bio je zaista dvoboj mačke i miša. Nažalost Cibosi su večeras bili u ulozi miševa.

Već na samom početku nije mirisalo na dobro. Nakon šest minuta igre bilo je već 19:11 za Efes. Brown je u tih prvim minutama kaznio Cibonu s 10 dok je Granger utrpao 6 koševa. Ipak Cibosi su se polako probudili i koševima Planinića te Mamića dolaze na samo 21:17 na kraju prve četvrtine.

Baš kada smo se ponadali kako je pred nama preokret slijedio je totalni Cibonin krah. Kambala se definitivno pokazao prevelikim zalogajem za naše centre. Trpao nam je čovjek s svih strana. Probao je Petrović i s Prkačinom koji je odgovorio s dva promašena napada i 3 osobne u prve dvije minute na parketu. Zaista fantastično; dok su Turci dalje rešetali naš koš iz svih oružja. Završio je taj dio igre s čak 23:8 za domaće, sve zajedno +23 za Efes nakon 20 minuta igre. 22-12 u skokovima te 1-11 za tri poena su podaci koji zaista pokazuju koliko je Cibona večeras bila slaba ili pak Efes Pilsen jak?

I tu je utakmica već bila odlučena. Razlika se u trećoj četvrtini polako povećavala. Sve tamo do čak 33 poena poslije 30 minuta igre. Kambala i Brown su se zaista poigravali s Ciboninom obranom a što se tiče zagrebačkog napada tu se zaista nema što reći. Bez ijedne vidljivije odigrane akcije, bez ideje, slabo, vrlo slabo. Mamić je jedini koji je ličio na košarkaša večeras. Na trenutke i Mujezinović ali zaista na trenutke. 15 asista za Turke, 6 za Cibose. 2-17 za tri. Nevjerojatno loše nakon 30 minuta igre.

Četvrta dionica ponudila je samo čekanje kraja. Uh kako smo jedva dočekali da sudac označi svršetak. Bilo je to zaista mučenje. Uspjeli su Cibosi popraviti postotak šuta za tri, najviše zahvaljujući Štimcu i Kusu, i prijeći tu čarobnu granicu od 50 koševa. Efes je već odavno igrao s rezervama, mogli su si to dozvoliti. Večeras protiv ovakve Cibone mogli su tako i od početka. Bilo bi im dovoljno. Sigurno. Završilo je kako je završilo; - 34 na semaforu. Uspjeli su Cibosi večeras izgubiti čak 16 lopti ali i ono što je puno važnije. Svoju čast i dostojanstvo, jer ovo je bilo zaista jadno. Ne ponovilo se.