Ostali sportovi

Rijeka KWSO i Pula u četvrtfinalu kupa

Igor Dragozetić • nedjelja, 12.01.2003.

Kao što se i očekivalo, odbojkašice Rijeke i Pule ovoga su vikenda bez većih teškoća izborile prolaz u četvrtfinale kupa. Puležanke su još u subotu "odradile" gostovanje u Rijeci protiv odbojkašica Grobničana. Za samo sat vremena svladale su domaći sastav. Prvi set bio je puka formalnost i otišao je, rezultatom 25:6, na stranu Istranki. U drugome, ekipa Grobničana pruža bolji otpor te osvaja 18 poena. U posljednjem setu, riječka momčad izdržala je samo u početku, a zatim je pala te je i ta dionica susreta otišla gošćama (14:25).

Danas se u Rijeci odigrao još jedan dvoboj osmine finala. Rijeka KWSO je s 3:0 svladala momčad Drenove. Odabranice Ilije Matića dobro su ušle u susret, povele 6:2, ali nakon toga odbojkašice Rijeke ubacuju u višu brzinu i dolaze do 7:7. Posljednje izjednačenje bilo je pri omjeru 9:9, a nakon toga slijedi uraganski finiš seta za Rijeku i konačnih 25:11. Sljedeća dionica susreta također je lišena svake neizvjesnosti. Drenova je nakon samo dva osvojena poena počela posustajati i Rijeka je progresivno povećavala prednost. Ubrzo je na semaforu stajalo 20:10, a nakon 18 minuta igre set je poenom u napadu okončala Miloš (25:14). Treći je set ponudio najveću neizvjesnot. Drenova je dugo držala startnu prednost (3:0). Rijeka nije funcionirala u napadu do same završnice seta. Nakon izjednačenje 16:16 Drenova više nije imala snage i utakmica završava s 25:21 u posljednjem setu. Najbolje u redovima Rijeke su bile Miloš i Prnjak dok u redovima drugog riječkog kluba, Drenove, treba istaći Kordić.