Bundesliga: Bayern drži prednost, gol Babića

Tomislav Pacak • nedjelja, 16.02.2003.

Ovog vikenda odigrano je 21. kolo njemačke Bundeslige, a velikih promjena na vrhu nije bilo s obzirom na uvjerljive pobjede Bayerna i najbližeg pratitalja, Borussije iz Dortmunda. Naši igrači igrali su gotovo na svim terenima, a među strijelce se upisao Marko Babić, iako nije uspio spriječiti novi poraz Bayera...

Hansa je na BayAreni nanijela peti poraz u nizu Bayeru iz Leverkusena, ostavivši prošlogodišnje doprvake i finaliste Lige prvaka samo bod ispred "opasne zone". Poraz je koštao "glave" trenera Klausa Toppmöllera, a moglo je sve završiti i drugačije s obzirom da je Bayer bio bolja momčad u početnih pola sata. Ipak, Hansa je povela preko Bachiroua Saloua u 35. minuti, da bi tri minute kasnije pogodak za "apotekare" postigao naš Marko Babić koji je, kao i Boris Živković, odigrao cijelu utakmicu. Sreća domaćih, međutim, nije dugo trajala, u 41. minuti ponovno je precizan bio napadač iz Toga, Salou, za 2:1 Hanse i "cipelu" lanjskom treneru godine.

Bayern je "pregazio" München 1860 u gradskom derbiju, no konačnih 5:0 nije realno prikazalo odnos snaga na travnjaku. Do 58. minute Bayern je "lomio" uvjetno rečeno domaćine, da bi ih konačno "probušio" Mehmet Scholl. Sljedećih 22 minute pripale su "gostima", pogotke su postigli još dva puta Scholl, te Lizarazu i Pizzaro. Robert Kovač odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike, Niko je dvoboj pogledao s klupe, dok je Davor Šuker igrao od 65. minute sudjelovavši baš u najgorem razdoblju igre svoje momčadi.

Bochum je već u osmoj minuti poveo u Dortmundu (Buckley), no to kao da je samo naljutilo domaćine koji su preko Reine, Kollera i dva puta Fringsa (oba puta iz jedanaesterca) došli do uvjerljivih 4:1 i ostanak na osam bodova zaostatka za vodećim Bayernom. Filip Tapalović gledao je s klupe Bochuma cijelu utakmicu.

Hertha je s dva pogotka Alexa Alvesa slavila protiv Borussije (M), naš Josip Šimunić odigrao je cijelu utakmicu za pobjednike. Svih devedeset minuta igrao je i Danijel Štefulj, no njegov Hannover nije se najbolje proveo u gostima kod Energiea koji se pobjedom 3:0 bar nakratko maknuo sa samog dna. Nenad Bjelica još je jedan Hrvat s 90 upisanih minuta, a sudjelovao je i kod izjednačujućeg pogotka Kaiserslauterna u gostima kod Arminije.

HSV je iskoristio prednost domaćeg terena protiv Wolfsburga te je slavio s 2:0 (Cardoso, Benjamin); Tomislav Marić je u 90 minuta zaradio žuti karton, a Marino Biliškov čekao je svoju priliku s klupe, no nije ju dočekao. Nürnberg je sa 1:0 slavio protiv Werdera (Lars Müller), a Ivica Banović također je "požutio" i odigrao 90 minuta. Cijelu utakmicu je odigrao i Zvonimir Soldo, no nije uspio spriječiti poraz Stuttgarta kod Schalkea, strijelci za 2:0 domaćih bili su Mpenza i Hajto. Bundesliga, 21. kolo: Borussia (M) - Hertha 0:2; Energie - Hannover 96 3:0; Arminia - Kaiserslautern 1:1; Bayer - Hansa 1:2; Borussia (D) - Bochum 4:1; HSV - Wolfsburg 2:0; Nürnberg - Werder 1:0; Schalke - VfB Stuttgart 2:0; München 1860 - Bayern 0:5.