NBA: Netsi poveli s 2-0 protiv Pistonsa

Bojan Poturica • srijeda, 21.05.2003.

New Jersey Netsi ubilježili su i drugu pobjedu u Detroitu i tako poveli s 2-0 u finalu Istočne konferencije. Netsi su ponovno slavili sa dva poena prednosti, 88:86, a ovaj put su se vratili nakon -11 na početku četvrte četvrtine. Netsima je ovo osma uzastopna pobjeda u doigravanju i na dobrom su putu da "pometu" Pistonse.

Nakon što su prvu utakmicu dobili zahvaljujući sretnom šutu Jasona Kidda, Netsi su dobili i drugu, i ovaj put veoma borbenom igrom. Nakon što su gubili sa 11 koševa na kraju treće četvrtine, Netsi su predvođeni Kenyonom Martinom (25 koševa, 9 skokova) koji je zabio 14 od prvih 16 koševa Netsa u zadnjoj četvrtini došli do izjednačenja, a Richard Jefferson je zabio tri slobodna bacanja u zadnjih 80 sekundi i Netsi su ponovno slavili sa +2. "Idemo kući s 2-0 i imamo priliku da dobijemo sljedeće dvije na domaćem terenu i uđemo u finale. Imamo jako dobre izglede", rekao je trener Netsa Byron Scott.

Kidd (20 koševa, 7 skokova, 5 asistencija) je ponovno odigrao jako dobro, a Netsima je ovo osma uzastopna pobjeda u ovogodišnjem doigravanju. Na gostovanjima imaju 6-1, najbolje od svih momčadi u playoffu. Iako su mnogi uoči početka doigravanja mislili kako će prvak sigurno doći sa Zapada, Netsi svojom igrom polako počinju buditi sumnju. Sve više ljudi je uvjereno kako će Netsi, ukoliko uđu u finale, zadati dosta muka momčadi sa Zapada i kako će imati lijepe šanse sad kada su iz igre ispali Lakersi.

Rezultati - NBA doigravanje, 20. svibanj 2003.
Detroit Pistons - New Jersey Nets 86:88 (0-2)