Vodeni sportovi

Hrvatska deklasirala Australiju

Bojan Purić • srijeda, 09.07.2003.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivom je pobjedom startala na memorijalu Ivice Curtinija u Rijeci, u prvoj utakmici nakon europskog srebra. Najbolji igrač bio je upravo jedan Riječanin, Igor Hinić koji je s pet pogodaka impresionirao gledatelje, pa i suigrače. Večeras slijedi okršaj s Grčkom, koju smo na Europskom prvenstvu pobijedili tek u produžetku.

Hrvatska - Australija 13:8 (4:5, 3:0, 2:2, 4:1)

Rijeka, 8. 7. 2003. Plivalište na Kantridi, 1000 gledatelja
Suci: Clara (Italija), Chaney (Sjedinjene Države)
Hrvatska: Vićan, Burić 2, Volarević, Šimenc 1, Vranješ 1, Štritof 2, Smodlaka, Đogaš, Franković 1, Barač 1, Hinić 5, Fatović, Kobeščak
Australija: Stanton, Moody, Franklin, Figlioli 1, Semmens, Jenkins 1, Neesham, McGregor 1, Whalan 1, Woods, Osadchuk 3 (1), Tresise 1, Sterk
Igrač više: Hrvatska 8 (3), Australija 6 (1)
Četverci: Hrvatska 0 (0), Australija 1 (1)

Prvu četvrtinu su hrvatski reprezentativci potrošili na "paljenje motora". Uz dosta propusnu obranu, prvo razdoblje završilo je negativnim omjerom, 4:5. Potom se igra naših razvila, te je na poluvremenu Hrvatska imala dva pogotka prednosti. Do kraja, rastom kvalitete igre, rastao je i rezultat, te je konačna prednost bila u pet pogodaka viška za vrstu izbornika Zorana Roje.

U prvoj utakmici turnira Grčka je sigurnom igrom svladala SAD 8:6.