Kanada - Hrvatska: Sve odlučeno u prvoj četvrtini

Kanada - Hrvatska 3:13 (2:5, 0:3, 1:2, 0:3)

Suci: Fernandez Escola (Španjolska) i Ildegar (Venecuela)
Kanada: Head, Ševcov, Lazarević, Mitchell, Feltham, Deffett, Allan, Ćosić 1, Marks 1, No. Miller, Lark, Na. Miller 1, Gordon
Izbornik: John Csikos
Hrvatska: Vićan, Burić, Volarević, Šimenc 2, Vranješ, Štritof 4, Smodlaka 2, Đogaš, Franković 1, Barač 1, Hinić 1, Fatović 2, Kobeščak
Izbornik: Zoran Roje

Hrvatski vaterpolisti uspješno su apsolvirali i drugu prepreku na Svjetskom prvenstvu. Kanada i nije djelovala kao veliki izazov, no svejedno je bilo ugodno gledati predstavu naših "dupina", koji su na kraju slavili s 10 pogodaka razlike.

Slika 1 od 1.

Samo je prvi dio prve četvrine djelovao donekle rezultatski neizvjesno. No, nakon drugog pogotka Kanađana sredinom prve četvrtine, sve do kraja susreta naši su vrlo uspješno i koncentrirano branili svoja vrata, pa se sve do kraja u mrežu doslovce provukao tek jedan udarac protivnika i to onaj Hrvata Vladimira Ćosića u posljednjoj sekundi treće četvrtine.

Najraspoloženiji napadač naše reprezentacije bio je Ratko Štritof s 4 pogotka, a izbornik Zoran Roje rasplivao je cijelu momčad. Nepotrebno je naglašavati koliko su dominantni bili naši centri i braniči i u napadu i u obrani, a da u nekoliko navrata nije bilo malih neozbiljnosti, mogli su naši slaviti i puno većom razlikom.

Na kraju - možemo biti potpuno zadovoljni i drugom utakmicom naših, koji slijedeću i posljednju utakmicu u skupini igraju u petak u 10:45 protiv Rumunjske. Ukoliko naši pobijede s više od četiri pogotka razlike, osigurat će direktan plasman u četvrtfinale, a ako budu drugi, za četvrtfinale će igrati protiv trećeplasirane reprezentacije iz skupine B.