SuperSport HNL, 33. kolo, 05.05.2024, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 12.027
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Vedran Đurak (Sv. Ivan Zelina), Vinko Podrug (Zagreb), Ante Čulina (Zagreb)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:0) Varaždin
Domagoj Drožđek 67'
Varaždin

[VIDEO] Varaždin zasluženo slavio na Poljudu protiv vrlo blijedog Hajduka

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.05.2024.

Varaždin je u 33. kolu SuperSport HNL-a slavio protiv Hajduka u gostima s 1:0. Gosti su zasluženo slavili protiv Splićana koji su odigrali vrlo lošu utakmicu...

Puno više se očekivalo prvenstveno od Hajduka koji je dočekao utakmicu s navijačima na Poljudu, međutim odigrao je možda i najlošiju utakmicu ove sezone. Praktički nije stvorio pravu konkretnu priliku dok je Varaždin jednu svoju iskoristio.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na prvu priliku na susretu čekalo se sve do 20. minute kada je Boršić ubacio s lijeve strane, na petercu je bio Drožđek, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan.

I druga prilika na susretu pripala je Varaždincima i to u 37. minuti kada je Vukčević ubacio, a Postonjski skrenuo loptu u prvi kut gdje je bio spreman Buljan.

Prvo poluvrijeme bilo je jedno od najlošijih poluvremena odigranih na Poljudu u dosta godina, a teško je objasniti ono što je Hajduk igrao i kako je izgledao u prvom dijelu.

U drugi dio Hajduk ulazi s Kalinićem i Perišićem i odmah prebacuje igru na polovicu Varaždina.

Već u 51. minuti činilo se da će Hajduk dobiti kazneni udarac. Ba i Sigur bili su u duelu u 16 metara, varaždinski stoper je proklizao i pritom odnio i Sigura, ali Dadić nije dosudio ništa. Vrlo brzo uslijedila je VAR provjera, Dadić je pozvan na pregled snimke što uglavnom znači i promjenu mišljenja, ali ovaj put glavni sudac ostao je pri svome.

Prvi udarac Hajduka u okvir gola stigao je tek u 62. minuti kada je Benrahou opalio izvana, ali lopta je išla ravno u Silića.

Loše izdanje Hajduka kažnjeno je u 67. minuti. Drožđek je dobio loptu u 16 metara, krasno je okrenuo čuvara i opalio i zabio u suprotni kut za vodstvo Varaždinaca.

Uslijedili su očajnički pokušaji Hajduka da nešto napravi, međutim ništa njegovim igračima nije polazilo za nogom.

Tek u 86. minuti dobra situacija, debitant Bruno Durdov krasno je ubacio s desne strane, točno na glavu Pukštasa koji puca preko gola.

Do kraja susreta nije bilo promjena, ostalo je 1:0 za goste koji uzimaju sva tri boda. Hajduk će htjeti što prije zaboraviti ovaj skromni nastup.