US Open: Porazi naših predstavnica

Ivor Krapac, Bojan Poturica • ponedjeljak, 25.08.2003.

Nije počelo dobro. Tri nastupa - tri poraza... Iva Majoli, Jelena Kostanić i Karolina Šprem neće vidjeti drugo kolo US Opena. Majoli je uzela samo dva gema, jedan po setu, protiv Jelene Lihovčeve, a Kostanić nije nastavila niz iz kvalifikacija, Alicia Molik bila je jača sa 7:6(4) i 6:3. Meghann Shaugnessy je sa 6:3 i 6:2 bila bolja od Karoline Šprem...

Početak US Opena donio je brzi kraj za Ivu Majoli. Jelena Lihovceva je do treće pobjede u petom međusobnom susretu došla zbilja munjevito, nažalost, ne i neočekivano - Ivine pripreme za US Open nije ni bilo, "apstinirala" je od sjevernoameričke turneje...

Posljednji nastup bio je u Wimbledonu, uz samo tri osvojena gema na startu protiv Chande Rubin, a nakon njega Majoli je objavila da uzima kraću stanku, s razmišljanjem i o kraju karijere... Ovakav nastup sigurno neće dovući optimističnije misli.

Jelena Kostanić pružila je nešto više, ali ne dovoljno za Aliciju Molik, koja je uoči New Yorka imala niz od četiri poraza. Velika šansa bio je prvi set, u kojem je Jelena propustila 4:1... Više sreće i bolji rezultat tražit će u nekom drugom gradu - nedavno finale Helsinkija, povratak među prvih 100, pa i prolazak kvalifikacija na US Openu, dokaz su da može više.

Karolina Šprem nije imala nikakve šanse protiv 17. nositeljice Meghann Shaugnessy. Amerikanka je slavila sa 6:3 i 6:2.

Nakon ovoga ostaje nam da se uzdamo u Silviju Talaju koja je sada naša jedina preostala predstavnica na turniru.