Njemačka: Stuttgart siguran, Soldo i Klasnić strijelci

Tomislav Pacak, Darko Đapić • subota, 27.09.2003.

Subotnje popodne bilo je rezervirano za 7. kolo Bundeslige, a vrh je uvjerljivom pobjedom zadržao Stuttgart. Roy Makaay je donio pobjedu Bayernu protiv Hanse, a Schneider Leverkusenu u "vučjem gradu". Od naših igrača, Soldo i Klasnić pogocima su pridonijeli pobjedama svojih momčadi...

Slika 1 od 1.

Sjajnom igrom Stuttgart je jednostavno "protutnjao" Munchenom te zadržao čelnu poziciju. Još jedan odličan nastup ubilježio je Zvonimir Soldo postigavši prvi pogodak u 12. minuti. Ono što je Soldo započeo dovršili su Fernando Meira (17.) i Aleksandar Hleb (50.). Treba li spomenuti da su još uvijek bez primljenog gola? Cijelu utakmicu je odigrao i Jurica Vranješ.

Zahvaljujući fantastičnom Royu Makaayu, Bayern se iz Rostocka vraća sa punim plijenom. Bavarci su poveli golom mladoga Roquea Santa Cruza (30.), da bi prednost "prosuo" Thomas Linke autogolom u 47. minuti. No, tada se budi spomenuti Makaay koji četiri minute prije kraja otklanja sve dvojbe. U trijumf Bayerna, 90 minuta je ugradio i Robert Kovač.

Dortmundska Borussia i dalje nastavlja s neuvjerljivim igrama. Da bi slomili otpor Freiburga na Westfalenu trebalo im je 68 minuta kada trenutak inspiracije Brazilca Ewerthona odlučuje pobjednika.

Papirnato najzanimljiviji susret kola je trebao biti onaj između Wolfsburga i Bayera. No umjesto interesantnog dvoboja gledatelji su svjedočili teškoj "partiji šaha" koja je zahvaljujući Berndu Schneideru (57.) otišla na stranu "apotekara". Marko Babić je odigrao cijeli susret za Bayer kao i Marino Biliškov za Wolfsburg.

U "moru" minimalnih pobjeda izdvaja se viskoki trijumf Werdera nad Kölnom. Mrežu domaćina prvi je načeo Johan Micoud , a "posao" dovršavaju Ivan Klasnić, Frank Stalteri i Angelos Charisteas. Čast Kölna spasio je Markus Scherz. Klasnić je igrao do 75. minute dok Ivica Banović nije ulazio u igru.

Čini se da je smjena trenera u Mönchengladbachu ipak pozitivno djelovala na igrače Borussije. Iako su sa Bochumom tek remizirali, barem su prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza. Bolje nije moglo početi; vodstvo donosi Arie van Lent udarcem sa bijele točke (5.). "Nirvana" je trajala sve do 60. minute kada autogol vratara vraća stvari na početak. Bochum minutu prije kraja golom Petera Madsena dolazi u priliku da čak osvojio i sva tri boda, no zahvaljujući upornom Van Lentu bod ostaje u Mönchengladbachu. Slađan Ašanin je za Borussiju "uknjižio" svih 90 minuta dok Filip Tapalović nije nastupio za Bochum.

Susret između Kaisersaluterna i Hannovera riješio je Miroslaw Klose golom u sudačkoj nadoknadi. Nenad Bjelica nije nastupio za pobjednike kao ni Danijel Štefulj za Hannover.

Bundesliga, sedmo kolo: Wolfsburg - Bayer 0:1, Kaiserslautern - Hannover 1:0, Borussia (M) - Bochum 2:2, Hansa - Bayern 1:2, Köln - Werder 1:4, München 1860 - Stuttgart 0:3, Borussia (D) - Freiburg 1:0, Hertha - HSV (nedjelja), Schalke - Eintracht (nedjelja).