Debitirali Popović i Stojić, porazi u Italiji, Vujčić odličan

Bernard Jurišić, Karlo Dževerlija • ponedjeljak, 06.10.2003.

Prošlog vikenda startale su mnoge europske košarkaške lige. Izdvaja se španjolska ACB liga koju su mnogi spremni proglasiti najjačim domaćim prvenstvom neke europske države. U dresu Pamese debitirao je Popović, u dresu Reala Stojić. U Italiji su igrali Komazec, Lončar i Kelečević. U nastavku provjerite kako...

Od ozljede još potpuno neoporavljeni Stojić je sinoć po prvi put nastupio u dresu broj "7" kraljevskog Reala. Madrižani su na domaćem parketu tijesno, 92:91 slavili nad Juventutom našeg Žana Tabaka. Niti jedan naš predstavnik nije odigrao briljantno: Stojić je za nepunih 15 minuta ubacio tek dva koša uz 0/2 šut, te zabilježio jednu izgubljenu loptu i četiri prekršaja. Tabak je za 22 minute postigao 7 poena (3/5 šut) i uspješno uhvatio dvije lopte.

Slika 1 od 1.

Prošlosezonski ULEB Cup pobjednik Pamesa Valencija poražena je sa 72:78 u gostima kod Ricoh Manrese (13. mjesto iz 02/03 sezone). U gostujućoj ekipi sa brojem "9" nastupio je, ušavši sa klupe, Marko Popović te ubacio 12 koševa (4/9) za 23 minute. Bivši Zadranin je upisao i četiri asista i dva skoka. Ekipa iz Valencije ima ove godine super snažan sastav: Montecchia, Abbio, Popović, Kammerichs, Paraíso, García, Oberto, Luengo, Llompart, Tomašević, Dikoudis, A. Rigaudeau.

Osim ova dva susreta bilježimo i pobjedu Barcelone, aktualnog prvaka Europe i Španjolske. Barca je sa 69:60 slavila na gostovanju kod ekipe Leche Rio. Bodiroga 13 i De la Fuente sa 14 bili su najefikasniji strijelci u pobjedničkom sastavu.

Slika 3 od 4.

U Grčkom prvenstvu vrlodobro se predstavio Damir Mulaomerović. U pobjedi Paoka zabilježio je 16 poena i 4 asista. Dalibor Bagarić je također trijumfirao - u pobjedu Olympiakosa ugradio je 6 skokova i 4 koša.

Sva trojica naših igrača u talijanskom prvenstvu startala su među "početnih pet" svoje ekipe. Nažalost, niti jednu od tri ekipe nije to spasilo poraza.

Slika 2 od 2.

Nakon što je Josip Sesar "petama dao vjetra" hrvatske boje u Avellinu brani Arijan Komazec. Na otvaranju, u 85:95 porazu kod Metis Varesea Komazec je ubacio 13 koševa (1/7 šut) za 29 minuta. Siniša Kelečević i njegove Udine poraženis u doma od Siene 83:89. Siniša je bio uvjerljivo najbolji strijelac svoje ekipe: u 39 minuta uz šut 8/12 zabio 22 koša te dodao 6 skokova i 2 asistencije.

Krešimir Lončar, nakon prvaka Bennetona košarkaški zanat ove godine kuje u prvoligaša promoviranom Teramo basketu. Na domaćem parketu svladao ih je Skipper Jasmina Repeše 84:98. Lončar je za 31 minutu upisao 6 skokova te uz 1/8 šut zabilježio 8 poena.

Maccabi još nije počeo sa službenim utakmicama, izraelska liga počinje slijedećeg tjedna, no sudeći prema pripremnim utakmicama, klub iz Tel Aviva u narednoj sezoni mogao bi biti težak protivnik za bilo koju momčad. Maccabi je suvereno osvojio turnir u Berlinu, koji se igrao prošlog vikenda, pobijedivši Partizana, Albu i Slask. Po običaju, prvi igrač izraelskog prvaka je naš Nikola Vujčić, u prve dvije utakmice bio je prvi strijelac, ubacivši Partizanu 23, a Albi 18. Protiv poljskog Euroligaša, Maccabi je ostvario uvjerljivu pobjedu (93:52), pa je Maccabijev trener više šanse dao igračima s klupe. "Vujo" je svejedno stigao ubaciti 13 poena.