Cibona VIP - Union Olimpija: Sjajna predstava "vukova"

Marko Peris • subota, 04.10.2003.

Košarkaši Cibone odlično su krenuli u novu sezonu. Oni su večeras u prvom kolu Goodyear lige na domaćem parketu bili uvjerljivo bolji od ljubljanske Union Olimpije s konačnih, visokih 88:65. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Andrej Štimac s 21 postignutim poenom.

Slika 1 od 2.

Trener Anzulović, igrači i navijači sigurno nisu mogli poželjeti bolji uvod u novu sezonu. Slovenska Olimpija je večeras u Draženovom domu nadigrana u svim segmetima igre. Cibosi su kontrolirali ritam od samoga početka ne prepuštajući ništa slučaju. I zaista Cibona je večeras ne trenutke izgledala bajno. Kada još na umu imamo ozljedu Rimca i vrlo lošu večer Penna slika je još potpunija. Mjesta za napredak još ima i to puno. Mogla bi to biti jedna lijepa sezona za sve. A i Sesar je pred vratima...

Samo u prvih deset minuta uspjevali su gosti iz Slovenije držati priključak s "vukovima". Olimpija je čak i vodila s 21:18 nakon dvije minute odigrane u drugoj četvrtini međutim tada kreće prvi Cibonin "uragan". Žižić i Štimac su glavni kreatori serije 12:0 u samo dvije minute za 30:21 prednost Cibone na polovici druge četvrtine. Do poluvremena igra se koš za koš te se na odmor odlazi s +9 za Cibose. Ni tada nitko nije predviđao takovu katastrofu za goste iz Ljubljane. Cibosi su u prvih 20 minuta potpuno nadskakali Olimpiju s čak 14 skokova viška; 10 - 1 u napadačkom skoku dok je sam Žižić uhvatio loptu čak 11 puta.

Slika 2 od 3.

Nakon što su se gosti uspjeli približiti na samo -6; 42:36, slijedi nova Cibonina serija. Ovaj puta 19:3 za sada već potpuno nedostižnih 63:42, velikih +21 dvije minute prije ulaska u zadnju četvrtinu. Golemac je u tim trenucima radio slovenskoj obrani što je htio, bio je potpuno nezaustavljiv za Ljubljančane. Ipak ni tu "vukovi" ne staju i ne "puštaju plijen iz zuba". Štimac pogađa s svih strana tako da je ubrzo već +29 za Zagrepčane; 82:53. Do kraja Slovenci ipak malo smanjuju razliku za konačnih 88:65.

Cibona je tako uspjela razvesiliti onu malobrojnu publiku koja je večeras došla na otvaranje sezone (ili pak da vidi Rodmana koji se u minuti pojavio i izgubio na parketu Draženove dvorane) i najavila da će ova sezona biti vrlo uzbudljiva. S čak 23 skoka i 10 asista više od Ljubljančana odaslala je najbolju pozivnicu već za utorak i novi dvoboj u Goodyear ligi. Na redu su još jedni Slovenci; Krka.