Brugge bolji od Milana, sjajni Soldo i Vranješ

Tomislav Pacak • srijeda, 22.10.2003.

Stuttgart je još jednom potvrdio da sjajni rezultati ove sezone nisu slučajnost - Nijemci su sa 2:0 svladali Panathinaikos, uz pogodak Solde i izvrsnu igru Vranješa. Iznenađenje večeri priredio je Brugge pobjedom u Milanu, dok su pobjede zabilježili Manchester, Real, Ajax i Chelsea...

Bitka za "otok" pripala je Manchester Unitedu koji je sa 1:0 slavio protiv Rangersa. Prepuni Ibrox utišao je Phil Neville već u 5. minuti, nakon lijepog duplog pasa sa Van Nistelrooyom. Škoti su, naravno, do kraja pokušali sve ne bi li izjednačili, ali "crveni vragovi" znali su zadržati prednost i tako donijeti Alexu Fergusonu 50. pobjedu u Ligi prvaka.

Slika 1 od 1.

Stuttgart je brzo slomio otpor Panathinaikosa, u 13. minuti 1:0 je Nijemcima donio Szabics, da bi 12 minuta kasnije kapetan Zvonimir Soldo glavom udvostručio vodstvo. Soldo je, po običaju, bio odličan kroz 90 minuta, dok je Jurica Vranješ odigrao 77 odličnih minuta za pobjednike. Silvio Marić bio je na terenu cijelu utakmicu za Pao, dok je Vlaović prosjedio na klupi.

Real je iznenađujuće teško svladao Partizan, ali pamte se bodovi, a Real ih nakon tri kola ima devet. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Raul u 38. minuti, iako su veći dio posla obavili Beckham (centrirao) i Figo (čiji je udarac Raul samo potvrdio). Uzbudljivo je bilo u Marseilleu gdje je Porto sa 3:2 svladao domaćina i tako napravio veliki korak prema osmini finala. Nakon što su Francuzi poveli pogotkom izvrsnog Drogbe, Porto radi preokret preko Manichea, Derleia i Aleničeva. Poraz Marseilla samo je ublažio Marlet šest minuta prije kraja. Vedran Runje branio je cijelu utakmicu za Marseille.

Odličnu utakmicu odigrali su Chelsea i Lazio, a na kraju su slavili domaći nogometaši. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Chelsea, ali bez konkretnih prilika, dok je Lazio svoju jednu pretvorio u pogodak u 38. minuti - do tada "nevidljivi" Inzaghi postiže pogodak glavom za pomalo šokantno vodstvo Talijana. Ipak, u drugom dijelu stvari dolaze na svoje mjesto, jer ipak je Chelsea bio taj koji je igrao i držao ritam - Lampard fantastičnim udarcem sa 16 metara izjednačuje, a u 65. minuti Mutu koristi ubačaj Gronkjaera i donosi pobjedu "Abramovič Unitedu". U drugoj utakmici skupine, Karel Poborsky je pogotkom u 84. minuti donio tri boda Sparti protiv Bešiktaša.

Ajax nije briljirao protiv Celte, ali je ipak uspio pobijediti i tako zasjesti na čelo ljestvice. Presudio je jedan trenutak inspiracije Ajaxovog "dragulja" Zlatana Ibrahimovića - visoki Šveđanin je u 53. minuti fantastično prevario braniče Celte i pogodio tri boda za "kopljanike". Club Brugge napravio je možda i najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela natjecanja slavivši usred Milana sa 1:0. Aktualne prvake Europe "srušio" je Mendoza golom u 33. minuti, a sve pokušaje Milana za izjednačenje spriječila je obrana Belgijaca ili vratar De Vlieger. Tomislav Butina gledao je veliki uspjeh Bruggea s klupe, dok Dario Šimić nije kandidirao za nastup.

Liga prvaka, 3. kolo, 22. listopada:

Skupina E: Rangers - Manchester United 0:1 (0:1) (P. Neville 5); Stuttgart - Panathinaikos 2:0 (2:0) (Szabics 13, Soldo 25);

Skupina F: Real Madrid - Partizan 1:0 (1:0) (Raul 38); Marseille - Porto 2:3 (1:2) (Drogba 24, Marlet 84; Maniche 31, Derlei 35, Aleničev 81);

Skupina G: Chelsea - Lazio 2:1 (0:1) (Lampard 57, Mutu 65; Inzaghi 38); Sparta - Bešiktaš 2:1 (0:0) (Zelenka 58, Poborsky 84; Pancu 60/11m);

Skupina H: Ajax - Celta 1:0 (0:0) (Ibrahimović 53); Milan - Club Bruge 0:1 (0:1) (Mendoza 33);