Prva pobjeda Spahije, Tabak vrlo dobar u Španjolskoj

Branimir Korać • petak, 17.10.2003.

Odigrano je četvrto kolo španjolskog košarkaškog prvenstva. Trojica hrvatskih košarkaša koji ove sezone nastupaju u najelitnijem španjolskom (a možda i europskom) košarkaškom natjecanju nastupili su za svoje klubove.

Žan Tabak odlično je odigrao za svoj Joventut na gostovanju kod Caje San Fernando gdje je Tabakov Joventut ostvario pobjedu 86:79. Žan je na terenu proveo 23 minute i ostvario učinak od 15 poena (šut iz igre 7-11), tri skoka i jedne asistencije. Hrvat s talijanskom putovnicom, Nikola Radulović, za 13 minuta postigao je osam poena uz tri skoka.

Madridski Real Marija Stojića i dalje nastavlja s porazima. Preplaćena momčad Real poražena je na gostovanju kod Lleide 85:73, a naš reprezentativac za 15 minuta postigao je dva poena (oba iz slobodnih bacanja) te je tomu dodao i jedan skok. Ponovno je jedina svijetla točka u momčadi Reala bio sjajni centar Kambala, ali očito je da on sam ne može vući ovu momčad. Kambala je postigao 21 poen uz devet skokova. Pamesa Marka Popovića došla je i do druge pobjede. Žrtva je bila Unicaja kojoj je Pamesa priredila pravu katastrofu slavivši 96:71. Marko Popović u igri je proveo 16 minuta postigavši pet poena uz dvije asistencije.

Do prve prvenstvene pobjede došao je Neven Spahija. Naš izbornik od ove sezone vodi rusku momčad Avtodor Saratov koji je u derbi susretu bio bolji od Ural Greata, kojeg vodi proslavljeni ruski trener i košarkaš Sergej Belov, 86:82. Ural je puno bolje krenuo u utakmicu i ostvario početnu prednost 34:17, ali momci trenera Spahije okreću rezultat u svoju korist i ostvaruju pobjedu. Najefikasniji u momčadi Avtodora bili su Lemeyin Uilson (24 poena), Vladimir Veremeenko (19 poena) te slovenski reprezentativac Beno Udrih (26 poena). U sastavu Urala najefikasniji pojedinci bili su Pašutin (18 poena) te Daineko i Lavrinovič s po 17 poena.