Ružić i Nicević bolji od Perinčića

Branimir Korać • nedjelja, 19.10.2003.

U subotu su igrani i susreti nacionalnih prvenstava. U našem fokusu našla su se prvenstva Njemačke i Francuske gdje su nastupali i naši košarkaši.

U francuskom prvenstvu naši košarkaši i ovog vikenda nastupali su s uspjehom. Jedna od najkvalitetnijih momčadi Francuske PAU Orthez katastrofalno je porazila slabi Bourg en Bresse 112:66. Udio u pobjedi PAU-a dao je i Mate Skelin koji je susret započeo u petorci. Na parketu je proveo 23 minute uz učinak od devet koševa i isto toliko skokova. Skelina je odlično mijenjao francuski reprezentativni centar Julian koji je za 17 minuta postigao 23 poena (šut 9-11) uz četiri skoka.

U hrvatskom dvoboju u Vichyju košarkaši Vichyja poraženi su od Gravelinesa 79:69. Igor Perica u pobjedničkoj momčadi za 16 minuta postigao je dva poena uz dva skoka. Gordan Zadravec je za Vichy postigao 12 poena uz četiri skoka. Hrvatski dvoboj viđen je i u Le Mansu gdje su se 'sukobili' Sandro Nicević i Jurica Ružić u dresu Le Mansa te Hrvoje Perinčić u dresu Strasbourga. Uspješniji su bili Nicević i Ružić čiji je Le Mans uvjerljivo slavio 93:64. Ružić je odigrao fenomenalnu utakmicu postigavši 23 poena za 26 minuta. Sandro Nicević dodao je 12 poena uz devet skokova. Hrvoje Perinčić je s deset poena bio treći strijelac Strasbourga.

Nijemci su odigrali drugo kolo prvenstva. Jedni od najvećih favorita za naslov prvaka, košarkaši Opel Skylinersa, u gostima su svladali Mitteldeutscher 87:80. Utakmicu je obilježio odlični veteran domaćina Wendell Alexis koji je postigao 34 poena, a u dresu Opela nastupio je i naš reprezentativac Mario Kasun koji je postigao sedam poena uz deset skokova i po dvije blokade i asistencije. Težak poraz doživjeli su košarkaši Karlsruhea u susretu s Telekom Bonnom 97:73. Za Karlsruhe nastupio je nekadašnji košarkaš Splita Boris Jaman koji je za 11 minuta postigao jedan poen uz jedan skok. Za malo iznenađenje kola pobrinuli su se košarkaši Ludwigsburga koji su na gostovanju svladali Bayer u Leverkusenu 82:75. Najveće zasluge za ovu pobjedu pripadaju odličnom Marku Šamaniću koji je postigao 19 poena uz pet skokova. Dobro su odigrali i Josip Vranković (osam poena, četiri asistencije i jedan skok) te Vedran Morović (devt poena, devet skokova i dvije ukradene lopte).