Njemačka: Soldo strijelac u porazu Stuttgarta

Darko Đapić • četvrtak, 18.12.2003.

Drugi dio 17. kola Bundeslige pokazao se kobnim za nogometaše Stuttgarta koji su ubilježili svoj prvi ovosezonski domaći poraz. Momčadi Felixa Magatha protiv danas raspoloženog Bayera nije pomogao ni pogodak Zvonimira Solde...

Da su u Stuttgart došli s namjerom da osvoje sva tri boda "apotekari" su nagovjestili već u prvom dijelu susreta kada su već komforno vodstvo kreirali Carsten Ramelow (24.) i Dimitar Berbatov( 45.). Nadu domaćinima za kratko donosi Kevin Kuranyi (56.), da bi četiri minute kasnije Berbatov vratio stvari na početak. Konačnih 2:3 postavlja Zvonimir Soldo u 69. minuti. Za Stuttgart je nastupio i Jurica Vranješ, no zamijenjen je početkom drugog poluvremena.

Borussia (D) i dalje nastavlja šokirati svoje navijače. Berbi bodova s Westfalena priključio se i Kaiserslautern, a zasluge idu Brazilcu Lincolnu koji je anulirao vodeći pogodak Jana Kollera. Nenad Bjelica je za Kaiserslutern zaigrao od 76. minute.

Tri boda je još uknjižila samo Borussia (M) koja iznenađujuće slavila s 2:1 u gostima kod Münchena 1860. Novu pobjedu momčadi Slađana Ašanina (odigrao cijeli utakmicu) donijeli su Ivo Ulich i Arie van Lent, dok je za domaćine zabio Benjamin Lauth.

U susretima između Hannovera i Bochuma te Schalkea i Wolfsburga podijeljeni su bodovi. Hannover (Štefulj nije nastupio) je preko Thomasa Brdarića i Juliana De Guzman dva puta vodio, no u oba navrata gosti izjednačuju golovima Petera Madsena i Vahida Hashemiana. Schalke je protiv "vukova" poveo golom Hamita Altintopa, a poravnao je Bugarin Martin Petrov. Marino Biliškov je za goste odigrao drugo poluvreme.

Bundesliga, 17. kolo: Borussia (D) - Kaiserslautren 1:1, Hannover - Bochum 2:2, Schalke - Wolfsburg 1:1, München 1860 - Borussia (M) 1:2, Stuttgart - Bayer 2:3.