Šibenik - Slaven Belupo: I treća pobjeda Šibenčana

D. So. • ponedjeljak, 11.09.2000.

U Šibeniku je danas odigrana utakmica 6.kola Prve hrvatske nogometne lige, u kojoj su Šibenčani ispred 1.000 gledatelja uspjeli uhvatiti nova tri boda.

Momčad Slaven Belupa suprotstavila se poprilično bezidejno, tako da se u prvom dijelu može zabilježiti tek jedna ozbiljnija prilika gostiju iz Koprivnice, i to ona kad je u 15. minuti Dodik volej udarcem s oko 13-14 metara zagrijao domaćeg vratara Bulata koji je odlično reagirao i spriječio goste da povedu.

Ekipa Šibenika svoju je priliku imala u 25. minuti, kada je nakon prekida Mrzlečki glavom zahvatio loptu i uzdrmao vratnicu. Ostatak poluvremena prošao je u bezuspješnim nastojanjima jedne i druge momčadi da se približe suparničkom golu, no sve je ostalo na pokušajima.

U poluvremenu su gosti iz Koprivnice s klupe za pričuve uveli mladog vratara Sabolića jer je njihov standardni golman Ivica Solomun morao zbog ozljede aduktora napustiti igru.

Ubrzo nakon početka drugog poluvremena veselje na tribinama. Jedan od najstarijih, a danas i najboljih igrača na utakmici, Anel Karabeg, izveo je slobodni udarac, lopta je došla do Milasa, koji je lukavo proslijeđuje do Paula Matasa. Iskoristivši redoslijed grešaka gostujuće obrane, brzonogi šibenski napadač ulazi 2-3 metra u gostujući šesnaeserac te se upisuje u listu strijelaca.

Vrijeme do završetka utakmice proteklo je bez većih iznenađenja. Cijela utakmica protekla je u korektnoj igri, tako da sudac Petir nije morao previše posezati za kartonima.