Valencia – Olyimpiakos 2:1

Grupa D
Galatasaray – Monaco 3:2
Rangers – Sturm Graz 5:0

Najuzbudljiviju utakmicu prvog kola Lige prvaka vidjeli su gledatelji u Istanbulu. Tamo je osvajač Kupa Uefe i odnedavno i pobjednik Superkupa, turski Galatasaray dočekivao Monaco. Nošeni publikom Turci su bolje krenuli u meč. Jardel je doveo domaćine u vodstvo, a za 2:0, što je bio i rezultat na poluvremenu, strijelac je bio George Hagi. Prva zvijezda Galatasaraya, Hagi, postigao je stvarno fenomenalan gol, u svojem stilu, kada je vido da ga protivnički igrač ne čuva, malo je povukao te sa oko 25 metara opalio i postigao prekrasan gol. U nastavku druga priča, Monaco igra bolje te dolazi do prigoda za pogodak. Jednu od njih iskoristio je Nonda u 50. minuti te smanjio na 2:1. Izjednačujući pogodak postigao je Simone, iz jedanaesterca, u 63. minuti. Od tog trenutka pa sve do kraja utakmice vidjeli smo otvorenu utakmicu, punu tempa i uzbuđenja. Hagi, po dobrom starom običaju nije izdržao pritisak, u jednom prodoru je laktom udario jednog igrača Monaca te tako zaradio crveni karton. Nakon finala Kupa Uefa i Superkupa, to je njegova treća utakmica da prije vremena napušta igru. Na drugoj strani je “pocrvenio” i Dabo. U tako otvorenoj utakmici pobjedu je domaćinima donio Capone u 81. minuti, pogotkom glavom. Utakmica je produžena za čak šest minuta, ali je na kraju ostalo 3:2. Pršo je ušao u igru u 78. minuti i u nekoliko navrata opasno zaprijetio vratima Taffarella.

U drugoj utakmici grupe D, Austrijski Sturm poražen je do nogu u fenomenalnom ambijentu Ibrox stadiona od Glasgow Rangersa sa čak 5:0. Igra Grazera raspala se već nakon vodećeg pogotka, koji je postigao Mols u 8. minuti. Tome je prethodio prekršaj De Boera nad jednim obrambenim igračem Sturma i to kao da je potpuno demotiviralo Austrijance, koji su do kraja primilo jše četiri zgoditka. Sturm je bio u toj utakmici oslabljen jer Ivica Osim nije mogao računati na nekoliko važnih igrača, među njima i Vastić i Kocijan. Glasgow je pak dokazao da je s pravom proglašavan favoritom skupine jer prije sezone pojačali su igrački kadar, među kojim se ističu čak petorica Nizozemaca.

Sparta Prag lani je bila jedna od iznenađenja u Ligi Prvaka. Čak su i osvojili prvo mjesto u svojoj skupini. U ovu sezonu su ušli sa znatno oslabljenim sastavom, a u prvom kolu Lige prvaka u goste u Prag dolazila im je momčad Arsenala. Topnici su pobijedili pogotkom Silvinha iz prvog dijela. Sparta je veći dio utakmice, a promašili su nekoliko izglednih šansi. U drugoj utakmici skupine B igrali su Lazio i Šahtjor, vjerojatno najbogatiji i najsiromašniji klub ovog najtecanja. I sve do 68. minute imali su Ukrajinci povoljan rezultat. Gubili su na domaćem terenu sa samo 0:1. Tada je Nedved postigao pogodak i razriješio pitanje pogotka. Ostala dva strijelca za Rimljane bili su Lopez i Inzaghi.

Jedini neriješeni rezultat vidjeli smo u utakmici Sportinga i Reala, iako su Portugalci vodili na poluvremenu sa 2:0. U drugom dijelu se Real razigrao, a Roberto Carlos je u 50. minuti, odličnim “slobodnjakom”, smanjio na 2:1. Izjednačenje Madrižanima donio je autogolom Rui Jorge, nakon akcije Figa i Raula. U drugoj utakmici skupine A igrali su Spartak Moskva i Bayer Leverkusen. U izjednačenoj utakmici pobjedu su odnijeli Rusi golovima u drugom poluvremenu. Za Bayer su cijelu utakmicu odigrali R. Kovač, Živković i Vranješ. Jurica Vranješ se našao u nekoliko opasnih akcija, ali nažalost nije uspio ugroziti gol domaćina. U skupini C sigurne pobjede na domaćim terenima odnijeli su favoriti Lyon i Valencia.