U Manchesteru bez golova, Fulham pregazio Newcastle

Marin Vuković • nedjelja, 07.11.2004.

Manchester United nije uspio probiti čvrstu obranu gradskog susjeda Manchester Cityja. Ponovno su crveni vragovi razočarali svoje navijače u još jednoj u nizu utakmica bez napadačke efikasnosti...

Slika 1 od 2.

Unatoč tomu što su u Ligi prvaka proteklog tjedna zabilježili visoku pobjedu od 4:1 nad Spartom iz Praga, igrači Uniteda danas nisu uspjeli zatresti mrežu Davida Jamesa. Razlog tomu možda je i izostanak Ruuda van Nistelrooija, koji je bio i strijelac sva četiri navedena pogotka.

Zaista je teško pronaći pravi razlog Unitedove neefikasnosti ove sezone, budući da po imenima imaju jedan od najjačih napada svijeta. Bilo kako bilo, u redovima Cityja danas su odličnu utakmicu odigrali obrambeni igrači Sylvain Distine i Richard Dunne, održavši vlastitu mrežu netaknutu.

Vrijedi spomenuti i da je minutu prije kraja utakmice Alan Smith zaradio drugi žuti karton i morao je napustiti travnjak.

Middlesbrough i Bolton također su odigrali neodlučeno, no njihovi strijelci bili su nešto raspoloženiji. Bolton je poveo u 72. minuti pogotkom Henrika Pedersena. Domaći su uspjeli spasiti bod u posljednjim trenucima susreta golom Georgea Boatenga.

Niti ova utakmica nije prošla bez crvenih kartona. Četiri minute prije kraja isključen je vratar gostiju Jussi Jaaskelainen, zbog prekršaja nad Jimmyjem Floydom Hasselbainkom.

Fulham je na St. James Parku pregazio domaći Newcastle s čak 4:1. Mrežu domaćih načeo je Collins John u 28. minuti. Na drugi pogodak gostiju čekalo se do 65. minute, kada je Steed Malbranque svladao Stephena Harpera, a samo pet minuta kasnije isti igrač bio je precizan i s bijele točke za uvjerljivih 0:3. Prethodno je prekršaj na Tomaszu Radzinskom napravio Robbie Elliot.

Luis Boa Morte je u 76. minuti četvrtim pogotkom Fulhama potpuno potopio United. Poraz domaćih uspio je samo ublažiti Craig Bellamy u 77. minuti.

Premiership, 12. kolo: Manchester United - Manchester City 0:0, Middlesbrough - Bolton Wanderers 1:1, Newcastle United - Fulham 1:4.