Solinjani zabetonirani za dno, važne pobjede za Cibaliju i Orijent

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.05.2024.

U subotnja dva susreta 29. kola SuperSport Prve NL pobjde su upisali Cibalia i Orijent. Cibalia je nadigrala Solin, a Orijent je slavio kod Dubrave...

U borbi za opstanak u SuperSport Prvoj NL svaki bod je bitan s obzirom na gužvu koja vlada na dnu. Tu bitku gube Solinjani koji nižu poraze i čvrsto su na dnu poretka.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibalia je nadigrala Solinjane i svladala ih je s 4:2 te tako upisala možda i ključne bodove u borbi za ostanak u ligi, poraz bi je stavio u dosta težu poziciju.

Nakon pola sata igre, Cibalia je bila upravo tamo gdje nije željela biti. Solin je vodio s 2:0 golovima Antonija Repića i Antonija Kaćunka, međutim domaćin je imao odgovor.

U završnici prvog poluvremena Ivan Lozić smanjio je zaostatak, a u drugom dijelu uz dva gola Karla Miljanića i jedan Josipa Pejića, domaćin je došao do preokreta i pobjede.

Dobru formu potvrđuje Orijent koji je upisao vrlo važnu pobjedu u gostima kod Dubrave. Slavio je s tijesnih 1:0 i preskočio je BSK iz Bijelog Brda uz utakmicu više.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Adriano Milanović u 71. minuti. Dubrava je od 38. minute igrala bez isključenog Luke Posinkovića što se potvrdilo kao veliki hendikep.